GP České republiky – pátek v Brně

Páteční volné tréninky jeli jezdci motocyklového šampionátu v ideálních podmínkách slunečného počasí a teplot kolem 25°C. Nejúspěšnějším jezdcem Moto3 je po dvou úvodních jízdách Maverick Viňales, v MotoGP byl nejrychlejší Stefan Bradl a v Moto2 Pol Espargaró. Z českých závodníků se nejvíc dařilo dvanáctému Jakubovi Kornfeilovi.

Moto3 – 1.volný trénink

Jako první zahájili přípravu na Velkou cenu České republiky jezdci nejnižší kubatury Moto3. Ráno bylo v Brně slunečno a teplota asfaltu už měl dvaadvacet stupňů. V první polovině dopoledního tréninku se Jakub Kornfeil (Redox RW Racing GP) pohyboval kolem patnácté pozice, nejrychlejší časy jezdila čtveřice Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0), Jonas Folger (Mapfre Aspar Moto3), Maverick Viňales (Team Calvo) a Miguel Oliveira (Mahindra Racing). Nakonec to byl Márquez, kdo první polovinu uzavřel nejlepším časem 2´10,451 sekundy.

O pořadí v tabulce časů prvního tréninku rozhodly až poslední rychlá kola. Na čele výsledkové tabulky byla až do konce dvojice týmu Estrella Galicia 0,0 Alex Rins a Marc Márquez. Maverick Viňales ale v posledním kole nastavil čas 2´09,489 sekundy a ten byl dnes dopoledne nejrychlejší. Na desátém místě figuroval Luis Salom (Red Bull KTM Ajo), který jede se zraněním nohy z Indianapolisu, a už se zdálo, že Španěla toto zranění nepříjemně omezuje. Jenže také on zajel v posledním kole svůj nejlepší čas 2´09,506 sekundy a posunul se na druhé místo, když na Viňalese ztratil jen 0,017 sekundy. Třetí skončil Alex Rins, který byl pomalejší o 0,447 sekundy.

Český závodník Jakub Kornfeil si v posledním kole také polepšil. Těsně před koncem tréninku figuroval na patnáctém místě, ale časem 2´10,876 sekundy se posunul na dvanáctou příčku. Kornfeil ztrácí jen tři desetiny na osmý čas prvního tréninku, který dnes dopoledne zajel Miguel Oliveira.

GP České republiky, Moto3 – 1.volný trénink