GP České republiky - neděle v Brně

MotoGP - Závod

Po startu z pole position šel okamžitě do vedení závodního pole Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), těsně za Španělem jel na druhém místě Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), třetí Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3), čtvrtý Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech 3) a první pětku uzavíral Valentino Rossi (Ducati Team). Český jezdec Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl v nájezdu do druhého kola dvanáctý. Překvapením byla čtrnáctá pozice Bena Spiese (Yamaha Factory Racing), který do závodu startoval čtvrtý.

Pokud chtěl Jorge Lorenzo krajanu Pedrosovi ujet, tak to se mu ani po pěti úvodních kolech nepodařilo a oba jezdce dělily jen dvě desetiny. Na třetím a čtvrtém místě zůstávala dvojice Monster Yamahay Tech 3 Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso, pátý jel Valentino Rossi, ale z jeho Ducati vycházely stále častěji nepříjemné obláčky spáleného oleje. V šestém kole už Rossi nedokázal odolávat atakům Stefana Bradla (LCR Honda), který se tím posunul na pátou pozici. V osmém kole spadl Ben Spies a jeho sezona plná trápení pokračuje dál. Ivánu Silvovi (Avintia Blusens) zase selhala technika, takže ještě před polovinou závodu byli dva jezdci mimo hru.

V polovině závodu královské kubatury došlo na změnu ve vedení, když Dani Pedrosa předjel Jorge Lorenza. Pět sekund za španělskou dvojicí jel na třetím místě Cal Crutchlow, dvě sekundy za Britem jeho týmový kolega Andrea Dovizioso, pátý byl Stefan Bradl, šestý Álvaro Bautista (San Carlo Honda Gresini) a na sedmé místo se propadl Valentino Rossi, nejlepší Ducati v poli. Karel Abraham jel na devátém místě, šest sekund za nejlepším jezdcem CRT Randy De Punietem (Power Electronics Aspar).

Pět kol před koncem závodu probíhala bitva o vedení mezi Pedrosou a Lorenzem a bojovalo se také o místo deváté, kde byl Karel Abraham a Toni Elías (Pramac Racing). Posledním jezdcem na bodech byl britský jezdec James Ellison (Paul Bird Motorsport).

Závěr byl naprosto strhující, protože bitva o vítězství přinesla nádhernou podívanou. Jorge Lorenzo byl velmi blízko, ale v poslední zatáčce byl tentokrát lepší Dani Pedrosa, který cílem projel první. Druhé místo získal Jorge Lorenzo a třetí je Cal Crutchlow. Pro Brita přímo víkend snů, protože prodloužil smlouvu s Tech 3, v kvalifikaci získal nejlepší umístění sezony na startu a v závodu poprvé umístění na stupních vítězů MotoGP. Karel Abraham závod dokončil na devátém místě.