GP České republiky – kvalifikační sobota

Moto2 – kvalifikace

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Esteve Rabat (Marc VDS Racing) s časem 2´02,281 sekundy. Na druhém místě figuroval Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), který ztrácel 0,162 sekundy a třetí byl Dominique Aegerter (Technomag carXpert), jehož čas byl o necelých pět desetin pomalejší. Miroslav Popov (Montáže Brož Racing) měl na svém kontě třiatřicátý čas 2´05,210 sekundy a na nejlepšího Rabata ztrácel necelé tři sekundy.

Po třiceti minutách zůstával na špici výsledkové tabulky časů Esteve Rabat, stejně tak druhá pozice patřila Thomasi Lüthimu a třetí Dominique Aegerterovi. Za další tři minuty se ale situace změnila, když se kolem za 2´02,514 sekundy posunul na třetí pozici Simone Corsi (NGM Mobile Forward Racing) a měl provizorní první řadu o niž chtěl rozhodně bojovat Fin Mika Kallio, který byl čtvrtý se ztrátou 0,562 sekundy.

V závěru kvalifikace jel Mika Kallio čas na první řadu, ale v jedenácté zatáčce havaroval, takže do závodu odstartuje šestý. Z pole position odstartuje Esteve Rabat, který jezdil s velkým přehledem a časem 2´01,911 sekundy překonal kvalifikační rekord Masarykova okruhu. Druhý je Thomas Lüthi, jenž se snažil dostat na první místo startovního roštu, ale nakonec byl o 0,232 sekundy pomalejší. Třetí v pořadí se do závodu kvalifikoval Sandro Cortese, jemuž se v posledním rychlém kole podařilo dostat před Sama Lowese. Český závodník Miroslav Popov zajel v kvalifikaci pětatřicátý čas.