GP České republiky – kvalifikační sobota

MotoGP – 2.kvalifikace

Po pěti minutách byl na provizorní pole position Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 1´55,760 sekundy. Na druhé pozici byl byl se ztrátou necelých tří desetin Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) a třetí čas patřil jezdci kategorie Open Aleixi Espargarovi (NGM Mobile Forward Racing). Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) nastoupil do kvalifikace s bolestivým zrněním levé ruky (malíček) a po pěti minutách mu patřil jedenáctý čas.

O pozicích na startovním roštu ale rozhodlo až posledních pět minut. Andrea Iannone (Pramac Racing) jel v těsném závěsu za Marcem Márquezem a tři minuty před koncem se posunul do vedení, kde měl náskok tří tisícin před jezdcem tovární Hondy Márquezem. Španěl ale hned v dalším kole zajel 1´55,585 sekundy a provizorní pole position patřilo znovu jemu.

První místo na startu Velké ceny České republiky si časem 1´55,585 sekundy vybojoval Marc Márquez. Druhý v pořadí je Andrea Dovizioso (Ducati Team) a třetí Andrea Iannone (Pramac Racing). Čtvrtý Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) je nejlepším jezdcem Yamahy. Valentino Rossi se do závodu kvalifikoval sedmý. Nejlepším jezdcem na startu v kategorii Open je desátý Aleix Espargaró.