GP Austrálie – Pole position slaví Márquez, Lüthi a Binder

MotoGP – Kvalifikace (QP2)

Před druhou kvalifikaci týmy dostaly informaci, že po deseti minutách očekávají na Phillip Islandu silný déšť, takže pro všechny bylo zásadní zajet své maximum už v první polovině kvalifikačního tréninku. Otázkou bylo na jakých pneumatikách, protože dráha nebyla stoprocentně suchá, takže někteří závodníci rozhodli nasadit pneumatiky do přechodných podmínek, někteří jeli na hladkém obutí.

Po pěti minutách byl na provizorní pole position Hector Barbera (Ducati Team) s maximem na 1'34,221 sekundy. Žádný čas zatím neměl Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a Marc Márquez (Repsol Honda Team), jenž dost času strávil výměnou pneumatik a nastavení v boxech. V polovině kvalifikace vedl časomíru Ital Andrea Dovizioso (Ducati Team) s kolem za 1'33,090 sekundy. Kontroval ale Marc Márquez, který se s časem 1'32,239 sekundy posunul na první pozici, nicméně o padesát tisícin Španěla překonal Cal Crutchlow (LCR Honda).

Pršet v průběhu kvalifikace nezačalo, takže se různě měnily a přizpůsobovaly strategie. Pole position na startu australské Grand Prix vyhrál časem 1'30,189 sekundy Marc Márquez. Na druhé místo se kvalifikoval Cal Crutchlow, třetí pozici v posledním měřeném kole vybojoval Pol Espargaró.

Domácí závodník Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) byl nějakou dobu třetí, ale bitvu o první řadu prohrál s bratry Polem a Aleixem Espargaró, takže do závodu odstartuje pátý. Američan Nicky Hayden odstartuje sedmý z třetí řady. Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) je dvanáctý, to znamená v QP2 poslední.

GP Austrálie, MotoGP – Kvalifikace (QP2)