GP Austrálie – Pole position pro Márqueze, Lorenzo třetí, Rossi sedmý

Sobota na Phillip Islandu byla ve znamení slunečných, ale poměrně chladných podmínek v kombinaci s větrem. Tyto podmínky neumožnily jezdců překonat kvalifikační rekordy okruhu, takže ty ve všech třech třídách odolaly minimálně do příštího roku. V třídě MotoGP vybojoval pole position Marc Márquez, jenž byl v sobotu jednoznačně nejrychlejší. Z dvojice bojující o titul je na tom lépe Jorge Lorenzo, který startuje třetí, Valentino Rossi je až sedmý. V třídě Moto3 odstartuje první John McPhee, protože Danny Kent, který kvalifikaci vyhrál byl penalizován ztrátou šesti pozic za pomalou jízdu v třetím tréninku. Jakub Kornfeil byl devátý, Karel Hanika dvanáctý. V třídě šestistovek si pro třetí pole position sezony dojel nováček Alex Rins.

Moto3 – 3.volný trénink

V opravdu chladných podmínkách jeli první trénink jezdci nejnižší kubatury, nicméně tento trénink byl z celého víkendu zatím tím nejrychlejším. Nejlépe si vedl Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který nastavil maximum na 1'36,519 sekundy a tréninkovou část příprav vyhrál. Skvěle zajel Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing), protože český závodník nastavil kolo na 1'36,789 sekundy a to mu stačilo na druhé místo, kde na Jihoafričana ztrácel necelé tři desetiny. Třetí v pořadí byl Danny Kent (Leopard Racing), jenž byl o 0,362 sekundy pomalejší.

Časy do pátého místa zajeli Juanfran Guevara (Mapfre Team Mahindra), jehož ztráta na třetího Kenta představuje jen sedm tisícin a Efrén Vázquez (Leopard Racing), poslední jezdec v půl sekundě na Bindera. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) zajel ráno kolo za 1'37,611 sekundy a trénink dokončil na šestnácté pozici.

GP Austrálie, Moto3 – 3.volný trénink