GP Argentiny – V pátek byl první Márquez, Zarco a Bastianini

MotoGP – 1.volný trénink

V polovině úvodního tréninku měl na kontě nejrychlejší čas 1'45,200 sekundy Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar). Jezdec Suzuki tento čas nastavil ve svém devátém kole a o téměř tři desetiny překonal Hectora Barberu (Avintia Racing). Na třetí pozici figuroval Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich), jemuž na Španěla Barberu scházely jen čtyři tisíciny. Čtvrtý byl Andrea Dovizioso (Ducati Team) a první pětku uzavřel Kolumbijec Yonny Hernandez (Aspar Team MotoGP), pro něhož je to více méně domácí Grand Prix. Jinak v Top5 máme jednu Suzuki a čtyři Ducati.

Tovární jezdci Hondy Marc Márquez (Repsol Honda Team) a Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) byli v pořadí na sedmém a sedmnáctém místě. V případě tovární Yamahy Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) figuroval na dvanáctém místě, Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) měl jen tři kola a osmnáctý čas.

Výborně vstoupil do druhého víkendu sezony Andrea Dovizioso, který úvodní trénink vyhrál časem 1'43,684 sekundy. Druhý Marc Márquez ve druhé polovině výrazně zrychlil a na první místo ztrácí jen 0,094 sekundy. Skvěle je na tom Yonny Hernandez, protože ten byl na úvod třetí. Časy do pátého místa zajel Maverick Viñales a Aleix Espargaró. V Top5 máme dvě Ducati, dvě Suzuki a jednu Hondu.

Do půl sekundy se ještě vešel šestý Valentino Rossi. Posledním jezdcem v jedné sekundě je jedenáctý Hector Barbera. Dvanáctý čas tentokrát patří Jorge Lorenzovi, který na špičku ztrácí něco přes jednu sekundu. Pád v sedmé zatáčce zaznamenal Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3), který na úvod skončil sedmnáctý. Michele Pirro, který nahradí zraněného Petrucciho, začne až v sobotu.