GP Argentiny – Pole position pro Márqueze, první řada pro Rossiho s Lorenzem

Poslední tréninky a kvalifikace absolvovali v sobotu jezdci světového šampionátu silničních motocyklů na dráze okruhu v Termas de Río Hondo. Hodně se zkomplikoval poslední čtvrtý trénink MotoGP, protože tam došlo k potížím s pneumatikou Scotta Reddinga a Michelin teď bude pátrat potom, co její destrukci způsobilo. Každopádně pole position v třídě Moto3 získal Jihoafričan Brad Binder. Jakub Kornfeil startuje patnáctý, Karel Hanika po penalizaci za pomalou jízdu třicátý druhý. V třídě Moto2 vyhrál kvalifikaci Sam Lowes. V královské kubatuře odstartuje první Marc Márquez, vedle sebe má ale Rossiho s Lorenzem. Předpověď hlásí na neděli déšť, takže to ještě může být hodně zajímavé. První závod startuje v neděli 3.dubna v šest večer středoevropského času.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině tréninku byl na první pozici s časem 1'50,812 sekundy Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Přes půl sekundy ztrácel Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), třetí Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) byl o 0,550 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajel Philip Öttl (Schedl GP Racing) a Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Posledním jezdcem v jedné sekundě je Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), který s týmem řeší problémy s nastavením přední části motorky. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) figuroval s časem 1'51,929 sekundy na třináctém místě, Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) byl dvacátý šestý s časem 1'53,499 sekundy.

Poslední trénink vyhrál Romano Fenati, když maximum na kolo dostal na hodnotu 1'49,994 sekundy. Ital byl zároveň jediný, kdo překonal hranici minuty a padesáti sekund. Druhý je Brad Binder, třetí čas má na kontě Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), který na týmového kolegu ztratil čtyři desetiny. Jakub Kornfeil trénink uzavřel s devatenáctým časem. Karel Hanika skončil dvaadvacátý, ale málem se dostal do kontaktu s šestnáctou Marii Herrera, která havarovala, když českého závodníka předjížděla.

GP Argentiny, Moto3 – 3.volný trénink