GP Argentiny – páteční tréninky

Moto3 – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku figuroval na špici výsledkové tabulky Španěl Efrén Vázquez (Saxoprint RTG) s časem 1'51,393 sekundy. Druhý byl Španělův týmový kolega John McPhee (Saxoprint RTG) s časem 1'51,798 sekundy a třetí příčka patřila vítězi dopoledního tréninku Jacku Millerovi (Red Bull KTM Ajo). Český závodník Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 1'52,551 sekundy devátý a Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'54,461 sekundy čtyřiadvacátý.

V době, kdy do konce tréninku zbývalo deset minut zajel Karel Hanika čtvrtý čas 1'51,911 sekundy, Jakub Kornfeil byl s časem 1'52,036 sekundy šestý. Ve vedení zůstával Efrén Vázquez před Jackem Millerem a Danny Kentem (Red Bull Husqvarna Ajo).

Pět minut před koncem nastavil Karel Hanika čas 1'51,270 sekundy a rázem byl první s náskokem třinácti tisícin před Britem Danny Kentem. Dvě minuty před koncem se do čela posunul Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0), ale nezůstal tam dlouho, protože byl téměř okamžitě překonán Efrénem Vázquezem. V poslední minutě zajel Jack Miller kolo 1'50,546 sekundy, což byl nejrychlejší čas, který Australana posunul do vedení.

V posledním rychlém kole své maximum Jack Miller ještě vylepšil na 1'51,367 sekundy a páteční tréninkovou část vyhrál. Karel Hanika byl s časem 1'51,270 sekundy pátý a Jakub Kornfeil s časem 1'51,806 sekundy třináctý.