GP Argentiny – Kvalifikaci vyhrál Márquez, Zarco a Oliveira

Moto3 – kvalifikace

Po úvodních deseti minutách vedl Isaac Viñales (Husqvarna Factory Laglisse) časem 1'48,883 sekundy. Druhý Ital Niccoló Antenelli (Ongetta Rivacold) ztrácel necelé čtyři desetiny, třetí byl Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'49,374 sekundy a znovu hned od začátku jel ve velmi dobrém tempu. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl zatím s kolem za 1'50,776 sekundy na čtyřiadvacáté pozici. Danny Kent (Leopard Racing) byl před polovinou kvalifikace sedmý, těsně před jejím skončením zajel nejdřív čtvrtý čas 1'49,559 sekundy a hned v dalším kole se posunul na druhou pozici časem 1'49,036 sekundy.

Sedmnáct minut před koncem kvalifikace zajel Jakub Kornfeil kolo za 1'50,116 sekundy a z dvacáté šesté pozice se posunul na devatenáctou. Provizorní pole position držel Isaac Viñales, druhý byl Danny Kent, třetí Niccoló Antonelli, čtvrtý čas stále patřil Karlu Hanikovi a první pětici uzavíral Livio Loi (RW Racing GP). Havaroval Alexis Masbou (SaxoPrint-RTG), když nezvládl průjezd druhou zatáčkou, kde ani tolik netlačil na pilu. Každopádně motorku poškodil v době, kdy byl šestý nejrychlejší. Do konce kvalifikace mu to rozhodně na druhou řadu nemohlo stačit, aniž by nevyjel zpátky na dráhu. Nakonec byl třináctý.
V třicáté minutě jezdci zamířili do boxů, kde probíhaly poslední úpravy na jejich motocyklech, výměny pneumatik a výjezd zpátky na dráhu, kde to už bude definitivně bitva o pozice na startu závodu Velké ceny Argentiny. Hned napoprvé zajel devět minut před koncem Danny Kent čas 1'48,816 sekundy a provizorní pole position byla jeho. Karel Hanika stále držel čtvrté místo, Jakub Kornfeil byl dvacátý.

Závěr kvalifikace byl pořádně napínavý, protože jedno rychlé kolo střídalo další a do poslední chvíle nebylo jasné, jak bude startovní rošt nejnižší kubatury v neděli vypadat. Posledním rychlým kolem za 1'48,461 sekundy rozhodl Portugalec Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), že to bude on, kdo do závodu odstartuje první. Druhý kvalifikační čas má na kontě Danny Kent, který na první místo ztratil 50 tisícin. Třetí se do závodu kvalifikoval Niccoló Antonelli.
Český závodník Karel Hanika v posledním kole zabojoval,  ze sedmé pozice se posunul na šestou a do závodu odstartuje z druhé řady společně s Efrénem Vázquezem a Isaacem Viňalesem. Nedařilo se Jakubovi Kornfeilovi, jenž se do závodu kvalifikoval dvacátý.