GP Aragonie – V pátek zajel nejrychleji Pedrosa, Kornfeil zatím desátý

MotoGP – 2.volný trénink

Do druhého tréninku už nenastoupil Andrea Iannone (Ducati Team), který ukončil přípravu na čtrnáctý závod sezony. Italský závodník havaroval v Misanu, kde mu nakonec neumožnili startovat kvůli mikrozlomenině obratle T3. Do závodního víkendu v Aragonii Iannoneho lékaři pustili, ale ten měl v pátek ráno velké bolesti v oblasti krku, takže další pokračování v přípravě na závod s ohledem na bezpečnost svoji i ostatních raději vzdal. V Aragonii byl připraven Michele Pirro, který od druhého tréninku Iannoneho v sedle GP16 nahradil.

V polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem na dráze Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Španěl zajel své maximum na 1'48,860 sekundy a byl o 0,355 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Do půl sekundy se vešel třetí Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) a čtvrtý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). Pátý Cal Crutchlow (LCR Honda) ztrácel šest desetin. Posledním jezdcem v jedné sekundy byl prozatím jedenáctý Álvaro Bautista (Aprilia Racing Team Gresini). Osmnáct minut před koncem tréninku havaroval ve druhé zatáčce Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a doslova zdemoloval svůj stroj Suzuki. On sám odešel z místa pádu po svých.

Výborně si ve druhé polovině tréninku vedl Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), který je v pátek nejrychlejším jezdcem královské kubatury díky maximu na 1'48,429 sekundy. Španěl překonal týmového kolegu Marca Márqueze rozdílem pětašedesáti tisícin. Třetí v pořadí Cal Crutchlow (LCR Honda) ztrácí na prvního jen jednaosmdesát tisícin. První tři jezdci sedlají Hondy RC213V, takže to nám může napovědět, komu letos Aragonie bude sedět víc. Valentino Rossi je čtvrtý a jeho čas byl o 0,240 sekundy pomalejší. Pátý je Pol Espargaró. Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) zaznamenal až v posledním kole posun z dvanácté pozice na sedmou.