GP Aragonie – V pátek dominoval Jorge Lorenzo

Páteční tréninky provázelo krásné slunečné počasí. Jezdci všech tří tříd mají za sebou dva volné tréninky a v kategorii Moto2 už padl rekord v čase na kolo. V třídě Moto3 je v kombinaci časů nejrychlejší Enea Bastianini, Karel Hanika a Jakub Kornfeil zajeli v pořadí desátý a devatenáctý čas. V třídě Moto2 zajel nový rekord Esteve Rabat, který je po pátku v šestistovkách nejrychlejší, lídr Johann Zarco je na úvod sedmý. V třídě MotoGP neměl soupeře Jorge Loreno, který byl nejrychlejší v obou volných trénincích. Druhý je Valentino Rossi, třetí Bradley Smith. Karel Abraham je po pátečních trénincích pětadvacátý.

Moto3 – 1.volný trénink

Do víkendu v Aragonii nastoupili na divokou kartu dva jezdci – Ital Davide Pizzoli (Husqvarna Factory Laglisse) a Malajec Idham Khairul Pawi (Honda Team Asia). Chyběl Francouz Fabio Quartararo (Estrella Galicia 0,0), který je po operaci kotníku, což je zranění z prvního tréninku velké ceny San Marina. Francouze nahradí japonský závodník Sena Yamada.

V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 2'00,631 sekundy Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), druhý Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) ztrácel 0,186 sekundy, třetí Jorge Martin (Mapfre Team Mahindra) byl o 0,343 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Efrén Vázquez (Leopard Racing) a Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 2'01,278 sekundy šestý, což bylo pro českého závodníka rozhodně pozitivní. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 2'03,192 sekundy na osmadvacáté příčce.

V třicáté minutě prvního tréninku už vedl tabulku časů Niccolo Antonelli (Ongetta Rivacold) s kolem za 2'00,382 sekundy. Druhý Jorge Navarro ztrácel jen osmadvacet tisícin, třetí Miguel Oliveira necelé dvě desetiny. Jakub Kornfeil čas nezlepšil a figuroval na deváté pozici, naopak Karel Hanika zajel 2'01,533 sekundy a to jej posunulo na dvanácté místo.

Pět minut před koncem zajel Jakub Kornfeil 2'00,030 sekundy a byl nejrychlejším jezdcem na dráze. Druhý Miguel Oliveira ztrácel 0,111 sekundy, třetí Enea Bastianini něco přes dvě desetiny. V době, kdy do konce tréninku zbývaly tři minuty překonal jako první hranici dvou minut Jorge Navarro a s časem 1'59,635 sekundy byl nejrychlejší. Zrychlit chtěl také Efrén Vázquez (Leopard Racing), ale skončil na zemi stejně jako o něco později Stefano Manzi (San Carlo Team Italia), který byl v kontaktu s Bradem Binderem (Red Bull KTM Ajo).

Po sérii závěrečných rychlých kol vyhrál úvodní trénink Enea Bastianini s maximem na 1'59,134 sekundy. Druhý v pořadí je Miguel Oliveira, který ztrácí 0,237 sekundy, třetí Danny Kent (Leopard Racing) byl o 0,245 sekundy pomalejší. Posledním jezdcem s časem pod dvě minuty je čtvrtý Jorge Navarro, jehož ztráta na nejlepší čas představuje půl sekundy. Jako šestý dokončil první trénink Jakub Kornfeil, který je zároveň poslední v jedné sekundě na Bastianiniho. Karel Hanika zajel šestnáctý čas 2'01,156 sekundy.

GP Aragonie, Moto3 – 1.volný trénink