GP Aragonie – Pole position získal v novém rekordu Márquez

Moto2 – 3.volný trénink

V polovině tréninku šestistovek vedl tabulku časů Sam Lowes (Speed Up Racing) s časem 1'53,590 sekundy. Druhý Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten) ztrácel rovnou desetinu, třetí Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) byl o 0,188 sekundy pomalejší. Japonec je v psoledních závodech hodně vidět a měl by to prodat také v závodech. Čtvrtý v pořadí byl Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing) pátý jeho týmový kolega Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing). Johann Zarco (Ajo Motorsport), který má šanci už tuto neděli oslavit zisk titulu mistra světa, prozatím figuroval na patnácté pozici s časem 1'54,787 sekundy a na prvního Lowese ztrácel 1,197 sekundy.

Deset minut před koncem zajel Esteve Rabat čas 1'53,118 sekundy, což je nový rekord a Španěl už během víkendu podruhé posunuje maximum nejrychlejšího kola. Na druhé místo se posunul Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40), třetí byl Sam Lowes, jehož ještě před chvílí nejlepší čas byl rázem o necelou půl sekundu pomalejší. Čtrnáctý Jonas Folger (AGR Team) ztrácel něco přes sekundu, když pět minut před koncem nastavil kolo za 1'53,264 sekundy a jen necelé dvě desetiny mu scházely k tomu, aby překonal prvního Esteve Rabata.

V osmé zatáčce havaroval Xavier Vierge (Tech3), tedy ve stejném místě, kde v úvodu tréninku spadl Simone Corsi (Forward Racing). Xavier Simeón (Federal Oil Gresini Moto2) měl v závěru technický problém a zůstal stát na trati.

Poslední třetí trénink vyhrál časem 1'53,118 sekundy Esteve Rabat. Velmi blízko novému rekordu byl Jonas Folger, který v posledních kolech dokázal snížit ztrátu na Rabata a ve finále oba jezdce dělí jen čtyřiatřicet tisícin. Velmi dobře zajel čtvrtý Hafizh Syahrin (Petronas Raceline Malaysia), Sam Lowes je pátý a na prvního ztrácí 0,349 sekundy. Johann Zarco trénink uzavřel devátým časem 1'53,797 sekundy.

GP Aragonie, Moto2 – 3.volný trénink
17°C, dráha suchá, 24°C, vlhkost: 74%

1 - Tito RABAT - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 1'53.118
2 - Jonas FOLGER - GER - AGR Team - Kalex - 1'53.152 - + 0.034
3 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 1'53.346 - + 0.228
4 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 1'53.389 - + 0.271
5 - Sam LOWES - GBR - Speed Up Racing - Speed Up - 1'53.467 - + 0.349
6 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - Kalex - 1'53.518 - + 0.400
7 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 1'53.690 - + 0.572
8 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 1'53.778 - + 0.660
9 - Johann ZARCO - FRA - Ajo Motorsport - Kalex - 1'53.797 - + 0.679
10 - Mika KALLIO - FIN - QMMF Racing Team - Speed Up - 1'53.798 - + 0.680
11 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 1'53.828 - + 0.710
12 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 1'54.043 - + 0.925
13 - Marcel SCHROTTER - GER - Tech 3 - Tech 3 - 1'54.075 - + 0.957
14 - Julian SIMON - SPA - QMMF Racing Team - Speed Up - 1'54.118 - + 1.000
15 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Forward Racing - Kalex - 1'54.161 - + 1.043
16 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 1'54.203 - + 1.085