GP Aragonie – páteční tréninky

MotoGP – 1.volný trénink

V polovině úvodního tréninku vedl s časem 1´49,761 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), který se po třiadvaceti minutách posunul na vedoucí pozici. Druhý Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) ztrácel osm setin a třetí v pořadí Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) už přes půl sekundy. V jedné sekundě byl ještě čtvrtý Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing), pátý Álvaro Bautista (GO&FUN Honda Gresini) a šestý Stefan Bradl (LCR Honda). Luca Scassa (Cardion AB Motoracing), jenž v Aragonii nahradí zraněného Karla Abrahama, figuroval na dvaadvacáté pozici a Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) byl třiadvacátý.

První trénink nakonec vyhrál Jorge Lorenzo, když v posledním rychlém kole zajel čas 1´49,753 sekundy. Marc Márquez byl jen o osm tisícin pomalejší a třetí Dani Pedrosa o necelé dvě desetiny, takže vedoucí trojice je opět maximálně vyrovnaná. Na čtvrté místo se posunul Álvaro Bautista a první pětici nejrychlejších uzavírá Valentino Rossi se ztrátou 0,746 sekundy.

Kolumbijec Yonny Hernandez (Pramac Racing) jede premiérový víkend v sedle satelitní GP13 a první trénink ukončil osmnáctým nejrychlejším časem. Luca Scassa je po prvním tréninku dvacátý a na devatenáctého Francouze Randy De Punieta (Power Electronics Aspar) ztrácí 0,445 sekundy. Lukáš Pešek je třiadvacátý a Damian Cudlin (Paul Bird Motorsport), který nahradil Hernandeze u PBM zatím poslední čtyřiadvacátý.