GP Aragonie – Lorenzo slaví první triumf, Kornfeil je pátý

MotoGP – Warm Up

Jubilejní 800. závod královské kubatury bude v Aragonii zřejmě hodně zajímavý, protože po hezkém počasí není ani památky a mokré podmínky na trati můžou vymazat rozdíly mezi jednotlivými jezdci. Pokud nepřízeň počasí vydrží až do závodu, rozhodně to ocení jezdci tovární Yamahy, kteří měli během víkendu velké problémy s přilnavostí. Honda byla v tomto směru hodně suverénní a to se může rychle změnit. Zahřívací trénink tak jezdci využili ne pro zlepšení nastavení na suchou trať, jak původně plánovali hlavně u Yamahy, ale především pro nácvik výměny motocyklů v boxech. To je totiž pro dnešní závod dost pravděpodobný scénář.

V polovině zahřívacího tréninku zajel nejrychleji Andrea Dovizioso (Ducati Team) časem 2´03,234 sekundy, ale jak dráha v některých místech okruhu osychala začali úřadovat jezdci Hondy a osm minut před koncem byli na prvních dvou místech Dani Pedrosa s Marcem Márquezem (oba - Repsol Honda). Karel Abraham (Cardion Ab Motoracing) byl s časem 2´04,995 sekundy desátý.

Zahřívací trénink vyhrál Dani Pedrosa časem 2´01,779 sekundy. Na druhou pozici zajel Japonec Hiroshi Aoyama (Drive M7 Aspar) a třetí byl s jednosekundovou ztrátou Andrea Dovizioso (Ducati Team). Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) a Marc Márquez uzavřeli první pětici nejrychlejších. Karel Abraham trénink uzavřel na sedmnáctém místě s časem 2´04,574 sekundy.