GP Aragonie – kvalifikační sobota

MotoGP – 1.kvalifikace

Britský jezdec Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) bere první kvalifikace jako možnost získat víc času na dráze ve srovnání s ostatními, což se mu většinou daří. Stejně tomu bylo také v Aragonii, kde si zajel kolo za 1´49,724 sekundy, což mu zaručovalo postup do druhé kvalifikace.

O druhé postupové místo usiloval Andrea Iannone (Pramac Racing), ale parádní kolo za 1´50,394 sekundy zajel jeho nový týmový kolega Yonny Hernandez (Pramac Racing) a rázem byl druhý Kolumbijec. To si Iannone nechtěl nechat líbit a hned v dalším rychlém kole byl znovu druhý s časem 1´50,394 sekundy, tři desetiny před Hernandezem.

Luca Scassa (Cardion AB Motoracing) nějakou dobu figuroval na devátém místě, ale nakonec skončil dvanáctý a do závodu odstartuje dvaadvacátý. Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) má na kontě sedm kvalifikačních kol a na startovním roštu mu bude patřit třiadvacátá pozice. Damian Cudlin (Paul Bird Motorsport) během kvalifikace havaroval a ve výsledkové tabulce mu patří poslední pozice.

Do druhé kvalifikace postoupil Bradley Smith a Andrea Iannone.