GP Aragonie – Zlato slaví Márquez, Morbidelli a Mir

Moto3 – Závod

Z první řady odstartoval do 13 kol zkráceného závodu Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0) a Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Z druhé řady vyrazil Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46) a Joan Mir (Leopard Racing). Třetí řada a John McPhee (British Talent Team), Philipp Öttl () a Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) do závodu odstartoval dvaadvacátý a to díky penalizacím jeho soupeřů. Dvanáct pozic na startu ztratil Lorenzo Dalla Porta (Aspar Mahindra Moto3), Darryn Binder (Platinum Bay Real Estate), Jaume Masia (Cuna de Campeones) a Andrea Migno (SKY Racing Team VR46).

Do druhého kola najížděl první Jorge Martin, ale o vedení v závodě bojovat s italským jezdcem Enea Bastianinim. S odstupem půl sekundy jel za vedoucí dvojicí Aron Canet následován početnou skupinou v jejímž čele jel Joan Mir, Philipp Öttl, Tatsuki Suzuki, Dennis Foggia a Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Jakub Kornfeil si po startu udržel dvaadvacátou pozici, ale ve druhém kole už figuroval na osmadvacátém místě.

V pátém kole jeli na prvních dvou místech jezdci týmu Estrella Galicia 0,0 Enea Bastianini a Aron Canet, který měl těsně za sebou Jorge Martina a ten samozřejmě útočil, kde to jen šlo. Na čtvrtou pozici se posunul Philipp Öttl, pátý jel Joan Mir. Jezdec na divokou kartu Dennis Foggia byl šestý, sedmý jel Gabriel Rodrigo (RBA BOE Racing Team), osmý byl Fabio Di Giannantonio, devátý Nicolo Bulega a první desítku uzavíral Marcus Ramirez (Platinum Bay Real Estate). Jakub Kornfeil zůstával osmadvacátý.

V polovině závodu měla vedoucí skupina kolem dvaceti jezdců, ale ve vedení se střídalo tak pět, šest z nich. Do osmého kola najel první Joan Mir, druhý byl Enea Bastianini, třetí Aron Canet, čtvrtý Fabio Di Giannantonio a pátý Jorge Martin. Havaroval Lorenzo Dalla Porta a z desáté pozice spadl Gabriel Rodrigo.

Tři kola před cílem to na špici pořádně rezonovalo, protože neustále docházelo k změnám pozic. V jedenáctém kole vedl Fabio Di Giannantonio, druhý jel Enea Bastianini, třetí byl Jorge Martin, čtvrtý Joan Mir a pátý Aron Canet. Ti všichni si neustále vyměňovali pozice, ale nebylo řečeno, že mají stupně vítězů jasné, protože je dojela skupina vedená Johnem McPhee (British Talent Team). Jakub Kornfeil byl pětadvacátý.

Závěr klání byl skutečně takový, jaký může nabídnout jen Moto3. To znamená absolutně adrenalinový. Závod vyhrál Joan Mir, který v posledním kole převzal vedení a nikoho před sebe nepustil. Španěl je navíc prvním jezdcem, jemuž se v sezoně podařilo vyhrát osm závodů. Druhý Fabio Di Giannantonio nabídl zajímavý styl závodění, když v závěru s Mirem kličkoval, aby soupeři neměli šanci. To bylo celkem dost nebezpečné. Nicméně rozdílem osmi tisícin Ital porazil třetího v pořadí Enea Bastianiniho. Jorge Martin zůstal zklamaný těsně za pódiem. Jakub Kornfeil závod dokončil pětadvacátý.

AKTUALIZACE - Joan Mir dostal penalizaci za nezodpovědnou jízdu a v Japonsku přijde na startu o šest míst.