Garry McCoy: S FB Corse na start už v Kataru

Dnešní ofiiciální představení týmu FB Corse v Miláně také doplnilo, zatím neoficiálně, startovní listinu královské kubatury MotoGP v roce 2010 na 18 jezdců.

Garry McCoy: S FB Corse na start už v Kataru
Tým FB Corse představil ve čtvrtek v Miláně svůj tříválcový motocykl. Tento stroj vznikl v dílně "Oral Engineering", původně plánovaný pro BMW. Německý zájemce ale projekt brzy zastavil: "Budeme nás projekt dále testovat v dílně a koncem února pojedeme poprvé na závodní trati" řekl dnes vývojář Mauro Forghieri pro MotoCorse.com.

A proč se neuskutečnily dosavadní plánované testy tohoto projektu? Tým totiž nevěděl, jak by reagovala Dorna a IRTA, lépe řečeno, jestli platí zákaz testů i pro stáj FB Corse. Příhlášení do seriálu MotoGP v sezóně 2010 je ovšem už jen formální záležitostí. V tomto případě by totiž musely ostatní týmy souhlasit s výjimkou o zákazu testů pro Garryho McCoye. Jinak by tým  FB Corse mohl být potrestán citelnou finanční pokutou. 


Jezdci tohoto týmu byli už dopředu jasní: Garry McCoy pojede MotoGP, Simone Grotzkyj pak Moto2 na stroji Bimota HB4. Zatímco Garry "Gazza" McCoy by měl naskočit do seriálu MotoGP už na prvním závodě v Kataru a to celkem bezproblémově, tak Grotzkyj chybí na startovní listině Moto2 a jelikož je pole nové kubatury už hodně početné a plné, tak ....

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist