Gardner: Marquez může být novou Superstar

Australský ex-šampión Wayne Garndner vidí ve španělském pilotovi Marcu Marquezovi - letošnímu mistru světa ve stopětadvacítkách - novou Superstar motocyklového silničního sportu!

Španěl Marc Marquez se ve věku 17 roků a 263 dnů stal druhým nejmladším mistrem světa v historii. Mladším byl pouze Ital Loris Capirossi - v roce 1990, tomu bylo tehdy 17 let a 165 dní. Dvanáct Pole position, deset vítězných závodů a k tomu dvě třetí místa - to je letošní bilance mladého Španěla.

Aktuální Superstar se ovšem - a to i přes letošní porážku - nazývá Valentino Rossi. Ve svém druhém roce v kubatuře 125 ccm vyhrál v roce 1997 svůj první titul mistra světa, když vyhrál 11 závodů Grand Prix a k tomu byl jednou 2., a jednou 3. Takže logicky je tento Ital stále měřítkem pro mladé talenty, pokud se stanoví jejich nějaké měřítko do budoucnosti.

Wayne Gardner, svého času mistr světa kubatury do 500 ccm - 1987, vidí v Marquezovi pilota, který má velkou šanci stát se budoucím Superstar: "Nechci vůbec předbíhat časové události, ale Marquez se může stát novou Superstar v závodním motocyklovém sportu. A mě by to vůbec nepřekvapilo", říká tento Australan (na snímku uprostřed)..

Gardner byl také tvrdým zastáncem teorie, že pokud chce Honda opět dosáhnout na světový primát v MotoGP,  musí angažovat do svého továrního týmu Caseyho Stonera. To říkal 51-letý ex-šampion už vloni, když byl ještě Stoner docela pevně usazen v sedle Ducati. Nyní je ale Gardner ještě tvrdšího názoru, když říká: "Pro Stonera bude platit na Hondě jen jediné, hop nebo trop. To znamená, že buď vyhraje závody s obrovským náskokem, nebo bude kombinézou brousit asfalt. Ovšem doposud se jeho přestup k Hondě ukázal pro japonskou továrnu jako skvělá investice" říká o svém krajanovi Wayne Gardner.