Galavečer FIM 2013 v Monaku

Na pět set hostů bylo v neděli večer v ´Salle des Etoiles´ Sporting Monte-Carlo svědky slavnostního vyhlášení mistrů světa všech motocyklových soutěží pod hlavičkou Mezinárodní motocyklové federace (FIM). Slavnostní večer vysílali živě a celým programem provázel Matthew Roberts a Lisa Leyland.

Galavečer FIM 2013 v Monaku
V neděli jsme mohli vidět jak současné mistry světa, tak bývalé šampiony a legendy jednotlivých motocyklových odvětví jakými byli Harry Everts, Malcolm Rathmell, Ove Fundin, Cyril Neveu, Jutta Kleinschmidt, Phillip William Read a Alessandro Gritti, jenž se setkali s mladšími protějšky v zastoupení jezdců jako Marc Márquez, Pol Espargaró, Maverick Viňales, Antonio Cairoli, Tom Sykes, Sam Lowes, Jeffrey Herlings, Antoine Meo, Alex Salvini, Christophe Nambotin, Tai Woffinden nebo Nikolai Krasnikov, a to včetně dvou hvězd ženských kategorií v podobě úřadujících mistryň Laia Sanz a Chiary Fontanesi.
Na pódiu byl také český zástupce Libor Podmol, který do Monaka dorazil společně s Davidem Rinaldim. Slavnostní večer FIM věnovaný mistrům světa na dvou kolech (a nejen na dvou) byl na programu dřív než závěrečný podnik mistrovství světa FIM ve FreeStyle motokrosu, který rozhodne o celkovém vítězi 14.prosince 2013 v Sofii.

Všichni mistři a mistryně světa byli postupně ocenění za vítězství v příslušných motocyklových disciplinách a daných třídách plus byl vyhlášen FIM Nováček roku 2013 a FIM Jezdec roku 2013. Tyto dvě speciální ceny získali jezdci, kteří dostali nejvíc hlasů od více jak patnácti tisíc hlasujících včetně zástupců médií, fanoušků, týmů, výrobců a jezdců.

FIM Gala Ceremony 2013 - VIDEO
Nováčkem roku 2013 se stal polský plochodrážní jezdec Patryk Dudek a Jezdcem roku 2013 je Marc Márquez, světový šampion třídy MotoGP v mistrovství světa silničních motocyklů. Slavnostnímu večeru, jehož program začal v deset večer, předcházela tisková konference, kde úřadující mistři světa spolu s legendami motocyklového sportu odpovídali na otázky novinářů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist