Forward v roce 2013 se šesti piloty

Tým NGM Mobile Forward Racing dnes ve Valencii prezentoval svou sestavu na rok 2013. Za tuto italskou stáj pojedou dva piloti v královské kubatuře MotoGP a celkem čtyři v Moto2.

Forward v roce 2013 se šesti piloty
Zatímco Američan Colin Edwards jako pilot CRT v MotoGP a Sanmariňan Alex de Angelis jako jezdec kubatury Moto2 byli v týmu Forward Racing jasni už po Grand Prix San Marina v Misanu, tak tato stáj prezentovala dnes ve Valencii kompletní sestavu na rok 2013.

Vedle Edwardse pojede s motocyklem CR v kubatuře MotoGP ještě Ital Claudio Corti.

V kubatuře Moto2 bude mít tento tým celkem čtyři piloty. Kromě už jmenovaného De Angelise to budou Ital Mattia Pasini, Španěl Ricard Cardus a další z Italů Simone Corsi.

Trochu chaotické - tedy na poměry MotoGP - tiskové konference, která se ale konala ve velmi příjemné a neformální atmosféře, se zúčastnilo celkem 7 jezdců, neboť na ní nechyběl ani úřadující mistr světa MotoGP Jorge Lorenzo, který je hodně blízkým kamarádem Rickyho Carduse.

Italský tým NGM Mobile Forward Racing tak bude patřit společně se španělským týmem Aspar k největším stájím v paddocku MotoGP v sezoně 2013.

Kvůli finančním problémům převzala tato italská stáj Forward ze šampionátu Grand Prix odstupující tým Speed-Master.
Týmový majitel Giovanni Cuzari se vyjádřil k následujícímu projektu následovně: "Díky sponzorovi NGM Mobile jsme mohli naše angažmá dvojnásobit.".

Co se týká motocyklů, které bude Forward Racing používat, tak ještě není definitivně rozhodnuto. Piloti MotoGP budou testovat příští týden motocykl BQR, což je nadále se vyvíjející verze motocyklu FTR-Kawasaki. Jezdci Moto2 pak budou moci vyzkoušet motocykly,  které vyvinul Luca Boscoscuro, a které závodí pod názvem Speed Up-FTR. V úvahu ale přichází možnost, že kvarteto Moto2 nepojede se stejnými motocykly. Tedy je docela možné, že jedna dvojice pojede motocykly Speed Up, ta druhá pak doposavadní FTR.

Cuzari velmi srdečně pozdravil mistra světa Jorge Lorenza, který se s týmem nechal vyfotografovat. Jelikož Cuzari představil Lorenza jako svého nejoblíbenějšího pilota, tak dvojnásobný mistr světa MotoGP v žertu odpověděl, že v tomto případě pojede za tým NGM Mobile Forward úplně zadarmo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist