Forward Racing vynechá Indianapolis, návrat plánují v Brně

Velké problémy řeší tým Forward Racing, jehož šéfa Giovanni Cuzariho zatkli v polovině července švýcarské úřady, které ho viní z finančních machinací. Následky pro tým to mělo katastrofální, protože Cuzari je nejen šéfem stáje, ale také majitelem. Stávající vedení se snaží najít cestu ven, zajistit finanční stabilitu a dokončit sezonu, což je nyní úkol číslo jedna.

Forward Racing vynechá Indianapolis, návrat plánují v Brně

Tým Forward Racing patří k těm větším v paddocku světového šampionátu. V třídě Moto2 závodí v jeho barvách Simone Corsi a Lorenzo Baldassarri, prestižní MotoGP jede s Forward Racingem Loris Baz a Stefan Bradl. Samozřejmě tato čtveřice závodníků znamená početnou sestavu mechaniků a závodních inženýrů, kteří teď žijí v nejistotě, jak se celá situace bude dál vyvíjet.

Cuzariho nejbližší spolupracovníci začali okamžitě po jeho zatčení jednat, aby minimalizovali škody, které zaznamenala zejména podpora ze strany sponzorů a partnerů, kteří se od týmu distancovali, zrušili smlouvy a zastavili předem dohodnuté platby. To vše může být pro soukromý tým likvidační. Je třeba podotknout, že Giovanni Cuzari zatím nebyl odsouzen, takže platí presumpce neviny.

V posledních týdnech tak vedení týmu pracuje na obnově sponzorských aktivit, vytváření nových dohod o podpoře týmu, aby dosáhli cíle, který představuje získat potřebnou jistotu pro všechny členy týmu, dodavatele a samozřejmě samotné jezdce v rámci dokončení sezony. Jednání tak probíhají nejen s novými partnery, ale také s promotérem Dorna Sports a IRTA. Výsledkem je fakt, že pro zvládnutí celé situace potřebují čas a proto tým neodcestuje do Indianapolisu.

„Pro tým Forward Racing to byl velice náročný týden,“ uvedl v oficiálním prohlášení ředitel Marco Curioni. „Jen v posledních hodinách jsme zahlédli reálnou možnost na překonání celé této situace. Doufám, že Giovanni, který je správně považován za nevinného, dokud nebude prokázán opak, bude brzy k dispozici, aby s námi pracoval na nalezení řešení.“

„V této těžké chvíli se od nás pochopitelně několik “partnerů“ a “přátel“ distancovalo a z toho důvodu bych moc rád vyjádřil poděkování všem těm, kteří nám nadále pomáhají. Od začátku máme plnou podporu Dorny a IRTA, také všichni členové týmu vyslovili absolutní podporu, sponzoři a nové společnosti, i přes objektivní obavy, nám dali svoji důvěru tlumočit originální význam sponzorství, což je finanční pomocí umožnit sportovci realizovat jeho talent.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist