Flammini: Jednotné motory nejsou žádné mistrovství světa

V roce 2012 se pojede MotoGP s motocykly o obsahu do 1000 ccm. A tak promotér superbikového šampionátu Paolo Flammini není příliš nadšený, ba právě naopak.

Flammini: Jednotné motory nejsou žádné mistrovství světa
"Jak jsem někde zaslechl, tak se chtějí některé továrny zúčastnit závodů MotoGP s motocykly hodně podobným  sériovým", říká hodně ironicky Flammini a pokračuje: "Ovšem já osobně nevidím možnost, že by někdo s takovým motocyklem mohl být konkurence schopný. A to ještě pomíjím skutečnost, že by to bylo pro MotoGP hodně negativní. Motory blízké sériovým na stejné závodní úrovni, to poklesne úroveň tohoto šampionátu. Já sice vidím budoucnost MotoGP s kubaturou do 1000 ccm, ale musí to být prototypy: motor a šasí".


Flammini ovšem v diskuzi o kubatuře Moto2 tahá za kratší konec provazu! V této nové kubatuře budou sice použity prototypové šasí, ale s upravenými jednotnými motory Honda. Tedy takovými, jaké se používají v motocyklech CBR600RR. Tedy jasně sériový motor. A tím je ohroženo Flamminiho mistrovství světa supersportů. FIM, Dorna, IRTA a MSMA se nenechali ovlivnit názory tohoto Itala a prosadili tak myšlenku kubatury Moto2.

"Pokud se týká detailů, jak budou vypadat motory Honda pro Moto2, tak je situace stále hodně nejasná", myslí si Flammini a dále vysvětluje: "Pečlivě sledujeme tuto kubaturu a pozorujeme, zda se naše smlouva, kterou máme uzavřenou s FIM, nějakým způsobem neporušuje. Ovšem zodpovědná za to je FIM. V zásadě jsem ale názoru, že je hodně neobvyklé, aby v mistrovství světa jezdily motory pouze jedné značky". 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist