Finská stáj Ajo přijede do Brna obhájit medaili z loňského roku

Již za pár dní se na brněnském Masarykově okruhu rozezní symfonie silných motorů, které budou krotit jezdci svštové třídy. Hrubou sílu strojů vyváží sličné hostesky, které jsou již tradičně součástí závodů prestižní série MOTO GP.

Finská stáj Ajo přijede do Brna obhájit medaili z loňského roku
Do Brna se sjedou jezdci z celého světa, aby zde předvedli své umění v soubojích na trati a nasbírali cenné body do celkového hodnocení a tím se přiblížili vysněnému titulu Mistra světa silničních motocyklů pro rok 2009.

Ti jsou na oblíbený Brněnský okruh dobře připraveni a již odpočítávají dny do začátku závodu, ve kterém půjde opravdu o hodně. Sejdou se zde, jak velké hvězdy ze světa motocyklových závodů, tak i nováčci, kteří jsou namotivovaní, aby právě zde ukázali, co v nich je. Všichni se utkají o nejvyšší příčky a tím také o vzácné body do celkového hodnocení série.
Výjimku nebudou tvořit ani jezdci finské stáje Ajo, která v minulém roce obsadila na mistrovství silničních motocyklů v Brně druhé místo a přijede letos opět do České republiky ukázat svojí formu a zaútočit na nejvyšší příčky. Pod taktovkou vedoucího týmu, bývalého jezdce Aki Aja, se o to pokusí Němci Dominique Aegerter a Sandro Cortese. Zatímco první jmenovaný ve stáji zůstává z minulého roku, Sandro Cortese je v týmu nováček. Úplným nováčkem však není, jak také sám dokládá v rozhovoru:

„S Akim se známe již několik let a v minulosti mi několikrát pomohl. Jsem šťastný, že jsem nyní v týmu a konečně mám nyní šanci pracovat s ním, a zkusit, co dokážeme společně.“

Oba mají za sebou dlouhou jezdeckou historii v kategorii 125 ccm, ve které budou startovat i v nadcházející MOTO GP v České republice.
Historie týmu, za který jezdil svého času i náš nejlepší jezdec Lukáš Pešek, sahá do roku 1997, kdy stáj vznikla. Již o pět let později však zaznamenala první úspěch na okruhu v Jerezu. Tam se jezdec Mika Kallio umístil na pátém místě a vysloužil si tímto výkonem titul „nováček roku“. V řadě úspěchů pokračoval tým například o tři roky později druhým titulem „nováček roku“, který vydobyl jezdec Tomoyoshi Koyama, či loňskou řadou triumfů, kdy Mike di Meglio vyhrál čtyři závody v sezóně a na tuzemském Masarykově okruhu získal stříbro. Právě Mike di Meglio je ukázkou tradičně dobré výchovy jezdců v týmu. Tento závodník minulý rok přinesl stáji titul mistra světa v kategorii 125 ccm. Poté přešel do kategorie 250 ccm, kde pokračuje ve své úspěšné kariéře.
Přestože světem cloumá celosvětová ekonomická krize, tak motorismus je stále středem zájmu u nás i na celém světě. Na závody stále chodí statisíce diváků, stáje dále vyvíjí své technologie a sponzoři do týmů investují nemalé částky. Také bez nich by svých úspěchů jezdci dosahovali jen těžko. Sponzoři jsou totiž v tomto sportovním odvětví nezbytní pro chod týmu, obzvláště pak na úrovni světových šampionátů, jakým je právě MOTO GP v Brně. Na téma sponzoringu jsme se bavili s ředitelem reklamní agentury BA Navigation s.r.o. Petr Kyslingerem, která zastupuje v České republice právě stáj Ajo.

„Motorismus je v povědomí lidí velmi prestižní záležitost. Každoročně na motoristické závody chodí tisíce lidí a do sportu je investováno poměrně velké množství prostředků. Také je toto sportovní odvětví spojeno se spoustou známých značek i celebrit, které si s blížící se brněnskou MOTO GP nenechají ujít. My zastupujeme nadějnou a poměrně úspěšnou finskou stáj AJO, která patří mezi menší soutěžní týmy, ale dokáže se vždy prosadit v obrovské konkurenci a u nás podává tradičně nadstandardní výkony. Potenciální sponzoři si uvědomují svou příležitost a jednání s nimi jsou každoročně spíše o částce, kterou mohou investovat, než o samotné chuti podporovat tento sport. „

Za partnery stáje Ajo tímto jmenujme například společnost ZB REAL, a.s, která dlouhodobě pomáhá a podporuje působení stáje v České republice.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.67
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist