FIM: Slavnostní vyhlášení vítězů

V neděli večer proběhlo ve Valencii slavnostní ukončení sezony tradičním vyhlášením nejlepších jezdců, týmů a výrobců pro rok 2013. Slavnostním večerem provázel v angličtině komentátor přenosů mistrovství světa Gavin Emmett a španělsky událost komentovala Melissa Jimenez.

Jako první se na pódiu objevila trojice nejlepších jezdců Red Bull Rookies Cupu 2013 v čele s Karlem Hanikou, který letošní ročník vyhrál a už v polovině listopadu bude testovat s továrním týmem KTM pod vedením Aki Aja, šéfa Red Bull KTM Ajo s nímž absolvuje premiérovou sezonu 2014 v Moto3.
V kubatuře Moto3 po velmi dlouhé době rozhodl o pořadí šampionátu až závěrečný duel ve Valencii. Před startem závodu vedl průběžné hodnocení Luis Salom před Maverickem Viňalesem a Alexem Rinsem. Po skončení závodu bylo pořadí úplně jiné. Mistrem světa nejslabší kubatury tak v přímém přenosu korunovali Mavericka Viňalese z týmu Calvo, kde v příštím roce pojede český závodník Jakub Kornfeil. Druhé místo obsadil Alex Rins z Estrella Galicia 0,0 a třetí nakonec skončil Luis Salom z Red Bull KTM Ajo. Nejlepším nováčkem se stal Alex Márquez a nejlepším jezdcem kvalifikací byl Alex Rins. TOP výrobcem nejnižší kubatury je rakouská KTM.
V kubatuře Moto2 rozhodl o vítězi letošního ročníku závodu v Japonsku. Titul vyhrál Pol Espargaró z týmu Sita Ponse Tuenti HP 40. Na druhém místě se umístil Scott Redding z belgické stáje Marc VDS Racing a třetí sezonu ukončil Esteve Rabat, druhý jezdec týmu Sita Ponse. Nejlepším nováčkem roku byl vyhlášen Španěl Jordi Torres z týmu Aspar. Nejlepším jezdcem kvalifikací byl Pol Espaergaó a nejlepším výrobcem kubatury Moto2 německý Kalex.
V královské kubatuře MotoGP letos dominoval Marc Márquez z tovární Repsol Hondy. Španěl vyhrál titul pro Nováčka roku 2013, vyhrál cenu pro nejlepšího jezdce kvalifikací BMW M Award 2013 a v posledním závodu sezony také titul mistra světa, což z něho dělá vůbec nejmladšího světového šampiona královské kubatury v historii motocyklového šampionátu. V soutěži jednotlivců obsadil druhé místo Jorge Lorenzo z továrního týmu Yamahy a na třetím místě skončil druhý jezdec tovární Hondy Dani Pedrosa. Nejlepším jezdcem CRT byl vyhlášen Aleix Espargaró z týmu Power Electronics Aspar. Nejlepším výrobcem MotoGP je japonská Honda, nejlepším týmem pak Repsol Honda.

Cenu IRTA za nejlepší Grand Prix 2013 získal španělský MotorLand Aragón.