Fiat Yamaha Team po GP Číny

Zklamání na tvářích obou jezdců továrního týmu Fiat Yamaha bylo vidět po dokončení závodu Grand Prix Číny.

Fiat Yamaha Team po GP Číny
Valentino Rossi, jezdec týmu Fiat Yamaha, dokončil závod Grand Prix Číny na druhé pozici poté, co svedl napínavý souboj s mladou australskou hvězdou Casey Stonerem. Až do 16. kola tento pár spolu sváděl vyrovnaný souboj, Stonerova Ducati nastavená na maximální rychlost a Rossiho Yamaha nastavená na lepší ovladatelnost v zatáčkách, spolu sváděli nelítostný souboj až do chvíle, kdy drobná jezdecká chyba italského šampióna definitivně připravila o vítězství.
Navzdory startu z první řady nedokázal druhý jezdec týmu Fiat Yamaha čelit tvrdým podmínkám závodu MotoGP. Colin Edwards klesal startovním polem od prvních metrů závodu, jeho marný boj s přilnavostí zadní pneumatiky končil až 11. pozicí a ztrátou 35 sekund na vítěze.
Valentino Rossi (2. místo +3,036)
Měl jsem z toho dnes radost, byl to ohromný závod, opravdu vzrušující bitva, při které byla má Yamaha fantastická až do konce. Věděli jsme, že to bude pro nás obtížný okruh. Samozřejmě, že to není vítězství, ale i druhé místo je zde pro nás dobrý výsledek. Nechtěl jsem se vzdát a jen dojet na druhém místě, chtěl jsem vyhrát, chtěl jsem ho předjet. Několikrát jsem ho předjel, ale na konci dlouhé rovinky jsem to nedokázal udržet. Pak jsem udělal chybu. Při brzdění jsem dostal ránu a musel jsem povolit brzdící páčku. Vyjel jsem ven. Byla to škoda, ale když jedete kolo co kolo na limitu, můžou se takovéto věci přihodit. To je závodění! Každopádně jsem věděl, že se nesmím vzdát, měl jsem hezký souboj s Johnem a pak dojel na druhém místě. Myslím si, že těchto dvacet bodů je důležitých, stále jsem druhý v šampionátu. Opravdu mě víc mrzí to, co se stalo v Turecku, protože kdybych tam neměl ten problém, mohl jsem být v šampionátu na stejné úrovni se Stonerem. Sezóna je ovšem dlouhá a nyní přichází několik závodů v Evropě, které budou na mých oblíbených okruzích.
Colin Edwards (11. místo +35,053)
Nemám mnoho pozitivních slov k dnešnímu závodu. Doufal jsem v pódium, ale od startu jsem neměl žádnou přilnavost zadního kola, vše co jsem mohl udělat bylo přežít tento závod. Opravdu věřím tomu, že náš motocykl je nejlepší na roštu a nikdy jsem se na něm necítil šťastněji, ale bohužel to vše pro mě nyní nepracuje. Potřebuji porozumět proč. Měl jsem trochu jinou pneumatiku než Valentino, ale on dnes opět ukázal svou třídu. Nyní chci rychle zapomenout na tento závod, těším se do Le Mans, kde se mi vždy dařilo.
Davide Brivio (šéf týmu Fiat Yamaha)
Kdybych měl ještě před příletem sem říci, že skončíme na druhém místě, byl bych šťastný. V pátek a v sobotu jsme si uvědomili, že ve skutečnosti můžeme bojovat o vítězství. Valentino dnes jezdil perfektně a nemohl udělat nic lépe. Jeho chyba byla kvůli jeho bojujícímu duchu, odmítnutí vzdát se a jeho vůlí bojovat až do konce. To je značka šampióna. Ukázali jsme, že máme obrovský potenciál, postrádáme trochu na maximální rychlosti, musíme zlepšit výkon motoru. To je to, na čem nyní budeme pracovat. Colin svým včerejším výkonem ukázal, že může být tento rok vysoko. On použil odlišné nastavení i odlišnou pneumatiku než Valentino a to pro něj bohužel nepracovalo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist