Fiat Yamaha čeká stále s rozhodnutím

Je v podstatě "jedno", jak se daří zdravotně současně Valentinu Rossimu, tovární tým Fiat Yamaha musí brzy vyřešit otázku jeho náhradníka. Z tohoto důvodu se musí v nejbližších dnech a hodinách uskutečnit několik důležitých jednání.

Fiat Yamaha čeká stále s rozhodnutím
Týmový manažer Valentina Rossiho sledoval nedělní závod Grand Prix Itálie v Mugellu v nemocnici ve Florencii u TV ve společnosti mnohonásobného mistra světa. "Byl to hodně zvláštní pocit, závod bez Valeho a dívat se s ním společně na televizi.", řekl pro oficiální webové stránky MotoGP Brivio, který je pochopitelně zvyklý pouze na takové sledování, jak je vidět na snímku a dodal: "On sám byl ve velmi dobré náladě a připraven na to, udělat vše pro co nejrychlejší návrat. Ovšem podstatné je, aby byl Vale 100% fit."


Takže je nyní nejzajímavější otázkou, kdo nahradí v tomto meziobdobí Rossiho u Yamahy!? Týmový manažer Brivio vidí momentálně situaci tak, že se plně využije daný reglement, dle kterého může celý tým příští dva závody MotoGP vynechat (Silverstone a Assen) a náhradníka nominovat až potom, tedy do Katálánie.

"Povedeme několik jednání s Yamahou a po nich se ukáže, jak tuto nezvyklou situaci řešit. Doposud ale nepadlo žádné rozhodnutí." potvrdil Davide Brivio. 

Dr. Roberto Buzzi, vedoucí lékař CTO Careggi (Centro Traumatologico Ortopedico) ve Florencii, se dnes vyjádřil k aktuálnímu stavu zraněného Valentina Rossiho: "Valentino se podrobil menší operaci, když byl rána zašita 15 stehy. Použili jsme krátkodobou plnou narkózu a když se Valentino z ní probudil, tak byl v dobré formě. Léčba probíhá bez komplikací".

A kdo tedy vlastně připadá v úvahu? Jsou to zřejmě jen tři piloti:


Ben Spies: Pro amerického pilota a aktuálního mistra světa superbiků mluví především jeho uvažovaná budoucnost jako továrního jezdce Yamahy. Proti je současný reglement, že nováček v MotoGP nesmí mít k dispozici v první sezóně tovární motocykl, ale ona by se ta nějaká výjimka určitě našla!


Colin Edwards: Zkušený americký pilot už v oficiálním továrním týmu Yamahy jezdil, v současné době se ale nachází v těžkém výkonnostním útlumu. Letos zatím dojel do cíle jako 8. (Katar), 12. (Jerez a Le Mans) a 13. (Mugello).... 


James Toseland: Britský ex-šampion superbiků má za sebou neúspěšné dvouleté závodění v MotoGP, kdy nejlépe skončil na 6. místě hned při premiéře v Kataru 2008 a tuto hranici pak již nepřekonal, pouze 8x vyrovnal. Momentálně závodí Toseland za tovární tým Yamahy v WSBK a je na 6. místě průběžného pořadí.


Někdo z testovacích japonských pilotů? Jistě existuje i tato možnost, ale je spíše teoretická. Jednalo by se o jména jako Wataru Yoshikawa či Norihiko Fujiwara. Ale tato varianta se mně jeví jako hodně nepravděpodobná. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist