Fenomén jménem Rossi

Minulé úterý v 10 hodin dopoledne se konečně zvedly vrata od garáže továrního týmu Yamahy a víc jak 120 fotografů, kameramanů, žurnalistů a také zvědavců se konečně dočkalo. Spojení Valentino Rossi a Yamaha začalo po dvouleté pauze další kapitolou.

Fenomén jménem Rossi
V úplně stejnou dobu mířil do svého boxu mistr světa Jorge Lorenzo, skoro nepovšimnut. Byl tak vlastně Rossim degradován do absolutně nepodstatné osoby. Tím byl také nastíněn scénář na další dvě sezony. Lorenzovi totiž nezbude nic jiného, než nechat hovořit pouze své činy, tedy výkony na závodní dráze. Rossi je totiž pouze jeden a je úplně jedno, jestli vyhrává, dojíždí šestý nebo až desátý, či prostě jen "krouží".

Celý svět totiž bude v příštích dvou letech zajímat - Rossi má s Yamahou podepsanou dvouletou smlouvu - zda bude mít Vale šanci dostihnout legendárního Giaccoma  Agostiniho, jehož počet vítězných závodů Grand Prix je 122.
Nebo se Valentino díky hodně ošklivému dvouletému snu vzdal všech šancí stát se nejlepším jezdcem všech dob? To si nemyslí nikdo!

Že "Ago nazionale" závodil ve dvou kubaturách (350 a 500 ccm) a že jako tovární jezdec MV Agusty neměl vůbec žádné vážné soupeře proti ostatním, to už skoro nikdo neví.

Všichni ale vědí, že Rossi je nyní na čísle 105 vítězných závodů GP. Dá se také předpokládat, že během dvou roků platné smlouvy s Yamahou těžko vyhraje "The Doctor" 17 závodů na vyrovnání "Agova" rekordu. 

Rossimu bude 16. února 34 let. Bude potom schopen ve věku 36 roků ještě přidat aspoň jednu sezonu? Bude ještě dostatečně motivován a hlavně dostatečně rychlý?
Mistra světa Jorge Lorenza čeká příští rok ta nejtěžší sezona v celé jeho kariéře. Rossi bude jistě všem chtít dokázat, že nic ze svého jezdeckého umění nezapomněl a že chyba byla pouze v Ducati.

Ovšem ne jen Rossi, Lorenzo bude muset hodně tvrdě bojovat a závodit s Dani Pedrosou, který svými 7 letošními vítěznými závody jasně dokázal, že je po 7 rocích závodění v královské kubatuře na vrcholu a v životní formě a vážně klepe na dveře, která vedou k titulu mistra světa MotoGP.   

A samozřejmě nesmíme zapomenout na 19-letého Rookie Marca Marqueze, tedy pilota s nepopiratelným jezdeckým uměním, s talentem jako Rossi, agresivním jako Simoncelli a který má za sebou giganta Hondu.
Ale jedno je jisté, Rossi je prostě fenoménem a zůstane jím navždy a hlavně kolem něho se budou "točit" následující dvě sezony MotoGP.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.73
Známkováno: 22x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist