Ezpeleta: Rossi má pravdu

Carmelo Ezpeleta souhlasí s názorem Valentina Rossiho, aby se závod na Phillip Islandu konal začátkem sezóny, tedy na konci australského léta.

Ezpeleta: Rossi má pravdu
CEO Dorny a promotér šampionátu MotoGP Carmelo Ezpeleta si vzal kritiku předních pilotů k srdci a nyní se snaží budoucí Grand Prix Austrálie přenést na začátek sezóny. Uplynulý závodní víkend na Phillip islandu si řada jezdců oprávněně stěžovala, že tento termín je díky počasí hodně nešťastný, neboť v Austrálii právě přechází zima v jaro. Daleko lepší by dle jezdců byl konec australského léta, tedy začátek závodní sezóny, například v době, kdy se jedou koncem února na Phillip Islandu superbiky.


Hlavním kritikem pro změnu termínu byl devítinásobný světový šampión Valentino Rossi a to také Ezpeleta potvrdil: "Valentino má jistě pravdu, bylo by lepší, závodit zde už na začátku sezóny. Už jsme mluvili s organizátory a hledáme nějaké řešení a vhodný termín. Musíme nyní detailně prozkoumat, jak tento návrh a oprávněnou kritiku jezdců přenést už do sezóny 2011.", řekl šéf Dorny. 

Jedním z problémů je pak pochopitelně termín 27. února, kdy by v Austrálii měl začít dle provizorního kalendáře WSBK světový šampionát superbiků 2011, a ten by musel samozřejmě závodu MotoGP ustoupit a najít se pro něho jiný termín. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 3.00
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist