Estrella Galicia spojila síly s Marc VDS

V rámci společné prezentace představila v pátek večer Estrella Galicia s belgickým Marc VDS Racing ambiciózní dlouhodobý projekt, kde spojí síly ve všech kubaturách motocyklového šampionátu a to včetně španělského mistrovství CEV.

Estrella Galicia spojila síly s Marc VDS
Týmy Marc VDS a Monlau budou mít nadále separátní uspořádání. Monlau Repsol Technical School v třídě Moto3 a pod dohledem zkušeného Emilia Alzamory. Marc VDS v Moto2 a MotoGP, kde bude další zkušený manažer Michael Bartholemy. Ve všech třech třídách bude figurovat Estrella Galicia, jenž nabídne finanční a marketingovou podporu.
V nejnižší kubatuře mistrovství světa nastoupí v roce 2015 nová jezdecká dvojice v podobě vítěze letošního ročníku CEV Moto3 Fabia Quartarara a Jorge Navarra. V třídě Moto2 pojede úřadující mistr světa šestistovek Esteve Rabat s nováčkem Alexem Márquezem, který o titul mistra světa Moto3 ještě bojuje. V třídě MotoGP to bude Scott Redding, který má za sebou premiérovou sezonu jezdce královské kubatury.

Marc van der Straten (Marc VDS) a Ignacio Rivera (Estrella Galicia) spojili síly a pokusí se vytvořit podmínky jak pro závodníky, tak týmy a sponzory. Jde o to získat ty nejlepší mladé talenty, vytvořit špičkové zázemí týmů a zároveň vytvořit podmínky pro sponzory, kteří mladé závodníky chtějí podporovat, ale z obav, že o ně přijdou jakmile změní tým nebo šampionát, nemají zájem toto riziko postoupit.
Právě spolupráce se sponzory má na základě tohoto modelu přinést do budoucna své ovoce. Je to samozřejmě dlouhodobý projekt, kterým ale chtějí docílit, aby sponzor, který jezdce podporuje od jeho začátků, měl možnost s ním pokračovat přes jednotlivé šampionáty a kubatury.

Často se stávalo, že jezdec využil finanční podpory, ale v době, kdy začal být vidět a tím mohl tuto podporu danému sponzorovi opětovat, došlo k ukončení spolupráce, kvůli různým sponzorským smlouvám jednotlivých týmů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist