Espargaró: Titul CR je na dosah ruky

Na Phillip Islandu porazil v doslova bratrovražedném boji až do odmávnutí šachovnicovým praporkem Španěl Aleix Espargaro svého zkušenějšího kolegu Randy de Punieta z Francie a odrazil tak jeho útok na pozici letošního šampiona CR.

Espargaró: Titul CR je na dosah ruky
Aleix Espargaró vede bodovou tabulku CR po Grand Prix Austrálie s 11 body náskoku a je na nejlepší cestě být po sezonním finále ve Valencii vyhodnocen jako historicky první vítěz mezi piloty s biky CR.

Při GP Austrálie na Phillip Island byl pilot CR Aleix Espargaró odmávnut cílovým šachovnicovým praporkem o pouhých 0,043 sekundy před svým týmovým kolegou Randy de Punietem jako desátý a to právě znamenalo 11 bodový náskok před Valencií, v opačném případě by to bylo bodů devět.
Ve velmi dramatickém souboji se tak Espargaró (39 startů v kubatuře MotoGP) prosadil proti svému daleko zkušenějšímu týmovému kolegovi De Punietovi (120 startů v kubatuře MotoGP): "Byl to opravdu velmi napínavý souboj, hlavně v posledních dvou okruzích. Několikrát jsem zkoušel předjet ho ze vzduchového pytle na rovinkách, ale nebylo to možné. Tak jsem počkal na poslední kolo a zaútočil jsem. Jel jsem hodně na riziko, ale vyšlo to".
Aby se podařilo Randy de Punietovi porazit v konečném hodnocení Španěla, musel by Francouz skončit ve Valencii jako čtvrtý, zatímco Espargaró by musel projet cílem za pouhý jeden bod. Jelikož čtvrté místo s motocyklem CR je hodně nepravděpodobné, tak má Espargaró ve svých rukou rozhodně lepší karty: "Momentální situace je pro nás hodně příznivá. Jsem velmi šťastný a ze závodů mám opravdu radost", těší se na Valencii Espargaró.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist