Espargaro místo Canepy

Včerejší schůzka všech zainteresovaných, tedy zástupců týmu Pramac Ducati Paolina Campinotiho a Casale d’Elsaua a dále Canepova manažéra Carlo Pernata a Niccolova otce Mauro Canepy, přinesla celkem očekávané rozhodnutí. Více v článku.

Espargaro místo Canepy
Španělský jezdec Aleix Espargaro pojede minimálně v Estorilu - ale zřejmě i v dalších třech zbývajících závodech sezóny 2009 - v týmu Pramac Ducati kubatury MotoGP - místo italského jezdce Niccolo Canepy. 


Důvodem je skutečnost, že při dvou startech, které absolvoval španělský jezdec Aleix Espargaro na motocyklu Mika Kallia (ten nahradil v továrním týmu Caseyho Stonera), byl Espargaro vždy jasně lepší než Canepa, přičemž Espargaro se s tímto motocyklem svezl vždy pouze v trénincích (tedy bez jakéhokoliv testování), zatímco Canepa byl už vloni celý rok testovacím jezdcem továrny Ducati pro kubaturu MotoGP. 

Pokud se tedy Australan Casey Stoner v Estorilu na startu objeví, tak na továrních motocyklech Marlboro Ducati vyjedou Casey Stoner a Nicky Hayden a na satelitních motocyklech Pramac Ducati potom dvojice ve složení Mika Kallio a Aleix Espargaro.    


Na této schůzce ale bylo také domluveno, že Ital Niccolo Canepa dostane příští smlouvu v týmu Pramac v kubatuře Moto2.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.20
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist