Edwards: Suter-BMW lepší, než si myslel

Colin Edwards byl po prvním testu s motocyklem Suter BMW pozitivně překvapen, neboť vše probíhalo lépe, než si představoval. A myslí si, že momentální potenciál tohoto motocyklu je teprve na 65 procentech.

Edwards: Suter-BMW lepší, než si myslel
Jelikož musel kvůli zranění po tragickém úrazu Marca Simoncelliho v Malajsii vynechat bezprostřední testy po finále ve Valencii, tak mohl Colin Edwards teprve tento týden poprvé testovat v Jerezu motocykl BMW Suter, se kterým pojede v Claiming Rule Teamu Forward Racing příští rok v MotoGP. Ačkoliv na motocyklu je třeba ještě hodně pracovat, tak byl zkušený Američan velmi pozitivně překvapen: "Je to o mnoho lepší, než jsem si myslel, neboť motocykl má velký potenciál. Myslím si, že ho momentálně využíváme tak ze 65%".
Zbývajících 35% vidí dle svého uvažování v elektronice, neboť ta je na tomto motocyklu použita vůbec poprvé: "Podvozek je už nastaven, ovšem velkou neznámou zůstává nadále elektronika a pak vše dát dohromady. U elektroniky je to totiž tak, že musíme vždy postupovat po malých úpravách a po každém malém zlepšení je pak vše jednodušší", vysvětloval Edwards a dodal, že tento nový motocykl mu připomíná rok 2003, když tehdy odešel k Aprilii: "Jedná se o motor typu "screamer", s velkými otáčkami. Někdo postavil šasí, někdo do něho namontoval motor a za rok se toho hodně změnilo".
Edwards ví úplně přesně, co potřebuje, co hledá a co chce. A také dobře ví, jak motocykl dále zrychlit: "Nyní jde o to, neztratit koncentraci a dále jít tím správným směrem".

Důležité bude správně se přizpůsobit pneumatikám, ovšem to nebude zas tak jednoduché, neboť v Jerezu se jezdilo převážně s typem Bridgestone 2011 a s novým typem zadní pneumatiky zase cítil vibraci: "Pokud se nám podaří využít ještě více elektroniku, tak vibrace zmizí", říká přesvědčivě Edwards.
Co se týká svých dosažených časů, tak byl Edwards opravdu spokojen. Jeho nejlepší čas ze čtvrtka byl 1:42.6 minuty a jelikož teď nebyl ještě úplně zdravotně v pořádku, tak je to srovnatelné s jeho časem při dubnové španělské Grand Prix, kdy zde zajel čas 1:40.188.

Velmi si Edwards pochvaloval i spolupráci se svým novým šéfmechanikem Kore Veldmanem, neboť hned poznal, že to je muž, který hodně ví: "Skvěle si rozumíme. On ví, o čem mluví a to je vždy plus, když se najde někdo, s kterým můžeš komunikovat a řešit různé věci. Jsem opravdu šťastný".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist