Edwards s ART, Petrucci se Suterem?

Brněnský pozávodní pondělní test naznačil další směr vývoje podkubatury MotoGP - tedy CRT, když Američan Colin Edwards celý den testoval motocykl ART-Aprilia stáje Speed Master. Tentokráte se nejedná o jezdecké změny, nýbrž o rošádu motocyklů nové specifikace CRT mezi jednotlivými týmy.

Edwards s ART, Petrucci se Suterem?
Připravují se zřejmě zásadní změny mezi týmy CRT pro závod v Misanu, ale netýkají se pilotů jako takových, nýbrž jejich motocyklů. Ta první se týká týmu majitele Giampiera Sacchiho, který by mohl opustit vlastní projekt IODA , tedy motocykl vybavený šasím vlastní výroby s motorem Aprilia a už od domácího závodu Grand Prix by dosavadní jezdec týmu Danilo Petrucci mohl sedlat motocykl Suter-BMW, se kterým doposud závodil Colin Edwards.
Toto rozhodnutí švýcarského konstruktéra Eskila Sutera, svěřit svůj motocykl do týmu Ioda Racing, je z několika pohledů celkem pochopitelné. Majitel týmu Giampiero Sacchi má kromě velmi rychlého pilota "Petruxe" (loňský vicešampion velkých stocků) - testoval nedávno v Mugellu i tovární motocykl Ducati Desmosedici, hlavního inženýra s rozsáhlými zkušenostmi Giovanni Sandiho a především pro elektroniku odborníka nejvyšší úrovně Biasioho , který byl až do minulého roku odpovědný za vývoj elektroniky v Aprilia SBK, tedy určitě nejpokročilejší mezi superbikovými motocykly. Navíc dosavadní elektronika dodávaná firmou Bosch se ukázala být Achillovou patou motocyklu Suter v této sezóně.
Vztah mezi Colinem Edwardsem a firmou Suter je hodně napjatý, americký jezdec se o tomto motocyklu opět vyjádřil výrazem "hromada h...." a Texasan již vyzkoušel při testu v Mugellu motocykly FTR-Honda a BQR-Kawasaki a nyní v Brně ART-Aprilia.  Zda převezme Edwards a jeho tým NGM Forward motocykly, které doposud sedlal Mattia Pasini, nebo mu Aprilia dodá během 14 dnů dvě nové Aprilky, není zatím jasné, ale my vás budeme jistě o nejnovějších aktualitách informovat.
Finanční situace týmu Speed Master v kubatuře MotoGP není rozhodně růžová, to se ostatně ví už delší dobu. Jestli tedy současný jezdec Mattia Pasini pojede ještě závod v Misanu, či zda se vrátí do Moto2 a nahradí neúspěšného Gina Reu - tým Federal Oil Gresini Moto2 - není v době psaní tohoto článku jasné.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist