Edwards je připraven na novou roli testovacího jezdce Yamahy

V úvodu letošního ročníku mistrovství světa Colin Edwards všechny překvapil, když během tiskové konference, v předvečer zahájení Grand Prix v Texasu, oznámil, že po skončení sezony 2014 ukončí také on svoji závodní kariéru.

Edwards je připraven na novou roli testovacího jezdce Yamahy
Neméně překvapivé pak o pár měsíců bylo, když kariéru neukončil ve Valencii, jak původně předpokládal, ale už v srpnu, tedy v polovině sezony po víkendu v IMS. Jeho tým Forward Racing totiž na jeho místo až do konce sezony angažoval Alexe De Angelise, který s nimi dříve spolupracoval v týmu Moto2.

Na svém ranči v Texasu ale Colin Edwards bez adrenalinové rychlé jízdy dlouho nevydržel, protože dle očekávání bude pokračovat v nové roli oficiálního testovacího jezdce Yamahy MotoGP. Čtyřicetiletý závodník má s třemi ladičkami stále velmi dobré a přátelské vazby, což se teď oběma stranám bude hodit.
Yamaha potřebuje člověka jakým je Colin Edwards a ten je velmi spokojen, že může pokračovat v práci, která ho nesmírně baví. Úkolem Američana bude připravit YZR-M1 na změnu výrobce pneumatik Michelin s nimiž MotoGP bude poprvé závodit od roku 2016. Edwards rovněž sehraje důležitou roli při vývoji nové specifikace pneumatiky francouzského výrobce.

Jak Colin Edwards prozradil v rozhovoru pro britský Motorcycle News, bude poprvé testovat už v polovině září na okruhu Twin Ring Motegi v Japonsku. „Pracuji na vývoji motocyklu v rámci přechodu na Michelin a rovněž na testování pneumatik,“ řekl Američan. „S Michelinem jsme v minulosti odvedli spoustu práce, zejména pak v Clermont Ferrand, kde jsme třeba přes noc vyrobili materiál, který jsme hned druhý den testovali.“
Způsob, jakým Colin Edwards od týmu Forward Racing odešel se nelíbil jeho bývalému týmovému kolegovi Aleixi Espargarovi, který toto týmové rozhodnutí hlasitě kritizoval, třebaže chápe, že tým potřebuje výsledky, jenž jsou mimo jiné důležité v rámci rozpočtu na další rok.

Pro Paddock Chatter Espargaró řekl: „Dle mého názoru by měl jezdec dokončit sezonu a pak, pokud třeba nedosahoval požadovaných výsledků, se s týmem můžou rozejít, ale minimálně by měl sezonu alespoň dokončit. Colin je legenda a myslím, že si zasloužil o něco větší míru důstojnosti a respektu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist