Dvoutaktní testy v Jerezu – 1. den

Na novou sezónu se ve španělském Jerezu začali připravovat jezdci obou dvoutaktních kubatur. Přes velké problémy si dnes zajezdil i náš Lukáš Pešek.

Ve stopětadvacítkách jezdil nejrychleji Španěl Julian Simón z týmu Aspar, když jeho nejrychlejší čas měl hodnotu 1:49,875 min. Druhý nejrychlejší byl Simonův týmový kolega Bradley Smith, který se také dostal pod hranici 1:50 minuty.  Marc Marquez na KTM zajel třetí čas, když za sebou nechal Sandra Corteseho, zvykajícího si na "novou" motorku, když Aprilii vyměnil za Derbi.

9. Cameron Beaubier KTM 1min 52.598sec

Také dvěstěpadesátkám dominoval Španěl jedoucí na Aprilii týmu Aspar. Alvaro Bautista, druhý muž loňského pořadí čtvrtlitrů, zajel nejrychlejší čas čas 1:44,351 minuty. Necelé tři desetiny sekundy za ním zaostal Thomas Luthi na aprilce týmu Emmi Caffe Latte a pod čas 1:45,00 se dostali i třetí nejrychlejší muž pondělního testu, kterým byl Ratthapark Wilairot z týmu Thai Honda a čtvrtý Hiroshi Ayoama, jedoucí na Hondě týmu Scot. Ten také dnes absolvoval menší havárii, která se naštěstí obešla bez následků. Do testování na jerezském okruhu zasáhl také Lukáš Pešek, který ale musel řešit velice nepříjemné problémy, když na letišti v Madridu zjistil, že jeho cestovní kufr byl vykraden: “Když jsem otevřel kufr, byl prázdný. V podstatě celá výbava chyběla.” Přestože se nakonec podařilo tuto situaci vyřešit, vyhráno zdaleka neměl a pro změnu ho začaly bolet zuby: “Nic příjemného to není. Začalo to už minulý týden, tak jsem zašel k zubaři, který s tím něco udělal a bylo to v pohodě. Ale jak jsem teď letěl, zase mě to chytlo.”

8. Lukas Pesek Aprilia 1min 46.500sec

Lukáš Pešek do Jerezu cestoval poté, co si o víkendu vyzkoušel závody motokár na brněnském Setkání mistrů. A to tak, že úspěšně. Svoji rychlost dokázal tím, že v závodě družstev zajel nejrychlejší kolo a v závodě jednotlivců skončil na třetím místě. Ještě o jednu pozici úspěšnější byl další silničář Karel Abraham. Ten si dokonce ke druhému místu v jednotlivcích připsal výhru mezi družstvy, kde jel společně s mistrem Evropy v závodech automobilů do vrchu Miroslavem Jakešem a autokrosařem Davidem Nosálkem. “Jednalo se sice o zábavnou akci, ale pokud sednu k závodění do jakéhokoliv prostředku, tak se snažím jet naplno. Proto mám z vítězství velkou radost,” poznamenal Abaja. Této akce se zúčastnili i další střelci z jednostopé branže a to freestylisté Petr Kuchař a Tonino Jardel z Itálie.