Dvanáctá GP sezony – Velká cena Velké Británie

Moto2 – preview

Ve střední kubatuře šestistovek můžeme očekávat další bitvu o titul v podání týmové dvojice belgické stáje Marc VDS Racing - Esteve Rabata a Mika Kallia. Španěl Esteve Rabat závod v Brně vyhrál, čímž si spravil chuť, protože od Assenu nestál na stupních vítězů. Díky tomu byl jeho náskok vymazán na téměř minimum. Plný počet v Brně mu ale vrátil úsměv na tvář, třebaže jeho největší soupeř Mika Kallio byl nakonec druhý v pořadí.

Finský závodník Mika Kallo ztrácí na vedoucí pozici dvanáct bodů a o ty bude bojovat už tento víkend na Silverstonu. Na jihu Anglie zajel nejlépe loni, když skončil šestý, takže pokud bude chtít Rabata porazit, musí s týmem vymyslet něco, co mu umožní bojovat o přední příčky mnohem výrazněji než v minulosti.
Průběžně třetí je Maverick Viňales (Paginas Amarillas HP 40). Španěl je nejlepší z nováčků a jak je vidět, také z většiny zkušených závodníků, kteří Moto2 jedou už nějaký ten rok. Na kotě má celkem čtyři umístění na stupních vítězů a celkem 150 bodů, což mu nyní dává solidní výhodu sedmadvaceti bodů před čtvrtým jezdcem v pořadí Dominique Aegerterem (Technomag carXpert).

Posledním jezdcem, který dosáhl sta bodů je pátý Simone Corsi (NGM Forward Racing). Naopak za očekáváním jsou výkony švýcarského závodníka Thomase Lüthiho (Interwetten Paddock Moto2), jehož by mělo být vidět víc vpředu, ale zatím mu to tak úplně nevychází. Ještě sice není konec sezony, ale s 81 body teď třeba jen na krajana Aegertera ztrácí 42 bodů.
Na divokou kartu se v Británii představí veterán motocyklových závodů, padesátiletý Jeremy McWilliams. Ten pojede s motocyklem třídy Moto2 týmu Brough Superior Racing.