Dva roky od tragické nehody Marca Simoncelliho

Dnes to jsou přesně dva roky, kdy svět závodních motocyklů navždy opustil italský jezdec Marco Simoncelli. Stalo se tak po tragické nehodě během závodu královské kubatury v malajském Sepangu dne 23.října 2011.

Dva roky od tragické nehody Marca Simoncelliho
Ital Marco Simoncelli (20.1. 1987 - 23.10. 2011) závodil v mistrovství světa od roku 2002. Čtyři sezony strávil v nejnižší kubatuře do 125ccm, kde byl nejlépe pátý v roce 2005. Dalším rokem už závodil v kubatuře do 250ccm a v roce 2008 slavil s Gilerou titul mistra světa. V roce 2010 přestoupil do královské kubatury, kde byl členem skupiny Fausta Gresiniho San Carlo Honda.

V premiérovém ročníku skončil celkově osmý. První umístění na stupních vítězů zaznamenal až o rok později v Brně a na Phillip Islandu. Právě z Austrálie tehdy světový šampionát zamířil do Malajsie, kde na jezdce a týmy čekal předposlední podnik sezony 2011.
Do závodu Velké ceny Malajsie se Marco Simoncelli kvalifikoval pátý. Po startu svedl pár soubojů s Álvarem Bautistou a jel za vedoucí trojicí Casey Stoner, Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso. Ve druhém kole závodu mu ale podklouzlo zadní kolo a už se zdálo, že odstředivá síla dostane Itala mimo závodní dráhu.

Bohužel v nejhorší možný moment zadní kolo Simoncelliho Hondy dokázalo motocykl s ležícím Italem dostat zpátky do závodní stopy, kde došlo ke kontaktu s jezdci jedoucími těsně za ním. Závod zastavili a o život italského jezdce bojovali zdravotníci v ambulanci rychlé zdravotní pomoci a posléze v Mobilní klinice. Marco Simoncelli svým zranění podlehl v 10:46 hodin středoevropského času. Bylo mu čtyřiadvacet let.
V úterý 25.října 2011 přistálo na letišti v Římě letadlo společnosti Alitalia s tělem Marca Simoncelliho, kterého doprovázel jeho otec Paolo Simoncelli a Valentino Rossi. Poslední rozloučení s Marcem Simoncellim bylo v kostele Santa Maria di Coriano ve čtvrtek 27.října 2011.

O rok později se členové paddocku motocyklového šampionátu shromáždili v jedenácté zatáčce okruhu, kde umístili pamětní desku, která tam Marca Simoncelliho bude navždy připomínat.

Čest jeho památce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist