Dva páni domácí

Pro oba dva Američany startující v královské kubatuře MotoGP je Grand Prix Indianapolis pochopitelně něco výjimečného. Jedná se o Nicky Haydena a Colina Edwardse.

Dva páni domácí
V loňském roce skončil Američan Nicky Hayden na motocyklu Honda v Indianapolis druhý za Valentinem Rossim. V letošním roce ale dobře ví, že na Ducati se mu to asi těžko podaří, tedy za normálních závodních a povětrnostních podmínek. 


Ačkoliv vloni hurikan "Ike" ukončil závod královské kubatury o celých 8 kol dříve, tak 90 000 Američanů nespěchalo domů, ale slavilo druhé místo místní hvězdy Nicky Haydena v motoristickém chrámu Indianapolis. Také v letošním roce je očekáváno minimálně tolik fanoušků. "Celé město doslova žije ve znamení Grand Prix. Motocyklové show ve středu města s Randy Mamolou a jeho "twoseaterem" byl fantastický začátek celého víkendu. Desetisíce fanoušků na motocyklech už jsou zde, nebo na cestě do Indianapolis", vysvětluje Hayden, který si pro ně připravil speciální helmu. 


Tovární jezdec Ducati Nicky Hayden totiž žije pouhé 3 hodiny jízdou automobilem od Indianapolis a sice v Kentucky a dobře ví, že Američané od něho opět očekávají zázračné věci, tedy podiové umístění:


"Vloni se mi na Repsol Hondě tento zázrak podařil. Ovšem letos to bude hodně těžké, něco takového zopakovat a uspokojit fanoušky. Jistě, stále se na Ducati zlepšuji, to je očividně zřetelné. A také odstup na nejlepší je stále menší a menší. Ale za normálních podmínek jsou mně Top jezdci hodně vzdáleni a tedy nedostižitelní. Nemám důvod pět nějakou chválu, to je prostě skutečnost. Ale jistě pojedu na 110%, nechci své fanoušky prostě zklamat.".

Jeho krajan Colin Edwards se zase vyjádřil, co si myslí o novém reglementu, tedy povoleném počtu motorů a jak Jorge Lorenzo ovlivnil přestupový trh.

"Pomineme-li strašné počasí a hurikán, který nanesl na trať hroznou špínu a zboural stany, tak byla loňská premiéra super. Všichni jsme byli překvapeni, že naproti špatným povětrnostním prognozám přišlo tolik fanoušků" hodnotí zpětně loňský rok Colin Edwards.
 
Edwards hodně kritizuje nový systém, že na posledních sedm závodů je možno letos použít pouze pět motorů a doslova říká: "Toho člověka, kterého tato myšlenka napadla, bych chtěl potkat osobně. Rozhodně to nebylo šťastné řešení. A příští rok, kdy na 18 závodů budou mít jezdci k dispozici pouhých 6 motorů, tak to si vůbec nedovedu představit. Piloti to budou mít hodně těžké. Ten člověk by si měl uvědomit, že ekonomika se pomalu z krize už dostává a a tak by se nový reglement měl rychle upravit" 

 

"A k mé budoucnosti? Tak to opravdu nevím. Možná budu hrát jen domino. Momentálně mám z ježdění na motocyklu opravdu radost a chtěl bych zůstat tam, kde momentálně jsem. Tedy s mým celým týmem a u Yamahy. Ale musíme se podívat, jestli je to finančně vůbec možné", říká současný jezdec týmu Monster Tech3 Yamaha.

"Lorenzovo prodloužení smlouvy u Yamahy bylo prvním dominovým kamenem. S jeho podpisem najdou nyní i ostatní jezdci velmi rychle své místo v týmech. Moje mínění v Lorenzově rozhodnutí jistě nehraje žádnou roli, ale já osobně si myslím, že se rozhodl správně, Ale uvidíme..", uzavřel celou kapitolu přestupů Colin Edwards, který vloni skončil v tomto závodě až na 15. místě. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist