Ducati zbavila moci Preziosiho

Dva roky bez jediného vítězství stály šéfa závodního oddělení Ducati jeho pozici. Majitel Ducati -německá automobilka Audi - rozhodl, že po závodě ve Valencii končí na své pozici Filippo Preziosi.

Ducati zbavila moci Preziosiho
Naposled vyhrál jezdec s motocyklem Ducati závod MotoGP dne 17. října 2010. Od té doby se to nepodařilo ani nové posile této italské továrny, multišampionovi Valentinu Rossimu.

Pouhá čtyři podiová umístění za 2 roky pochopitelně nestačila k udržení pozice šéfa závodního oddělení Ing. Filippa Preziosiho, který byl zodpovědný za projekt Desmosedici.

Doposavadní šéf Ducati Corse byl ostatně na "černé listině" hned od prvního dne, kdy automobilka Audi převzala v létě tuto italskou továrnu. Nový majitel ale potřeboval určitý čas, aby se důkladně seznámil s problematikou dvou neúspěšných sezon v MotoGP a aby je pochopil.
Že Preziosi neměl přitom v rukou ty nejlepší karty, bylo zcela zřejmé: Draze koupené Superstar jménem Valentino Rossi sice postupně prezentoval různé druhy šasí, ovšem ani Ital a ani jeho týmový kolega Nicky Hayden nebyli ostatním soupeřům vážnými konkurenty.

Při poslední letošní kvalifikaci Rossiho u "červených" ve Valencii se musela italská Superstar spokojit dokonce až s umístěním za pilotem Claiming-Rule Aleixem Espargarem a Rossi ji dokončil na 11. místě. A to vše před očima Preziosiho, který je rovněž finále letošní sezony Grand Prix přítomen.

Ducati spoléhá pro nový motocykl GP13 a své piloty Nicky Haydena, Andrea Doviziosa, Bena Spiese a Andrea Iannoneho na know-how švýcarské firmy Suter Racing Technology. Ostatně už po GP Aragonie v září byla jedna motorka MotoGP této továrny transportována do Turbenthalu, tedy sídla SRT.
Preziosi ale zůstane u Ducati a převezme zde zřejmě jiné úkoly. A jeho odchodem a odchodem pilota Rossiho se tak končí jedna etapa u Ducati, která rozhodně nepatří k těm úspěšným, ba naopak.

Nesmíme ale zapomenout, že italský inženýr byl zodpovědný za většinu dosavadních úspěchů závodního oddělení továrny Ducati a to jak v superbicích, tak i v MotoGP, a kromě jiného se velkou měrou spolupodílel i na titulu mistra světa Caseyho Stonera v roce 2007.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.29
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist