Ducati ukončila testování v Jerezu

Testovací tým Ducati Corse-MotoGP s jezdci Michelem Pirrem a Francem Battainim ukončil tři dny testování na španělském okruhu Jerez de la Frontera.

Ducati ukončila testování v Jerezu
Společně se superbikovým týmem Ducati Alstare měl na tři dny pronajatý okruhu i testovací tým Ducati Corse-MotoGP s piloty Michelem Pirrem a Francem Battaini, který zde testoval nový motocykl Ducati Desmosedici GP13.

        

Jelikož počasí tomuto testu příliš nepřálo, tak se pořádně dalo na trati Jerez de la Frontera jezdit pouze včera odpoledne.
Pro Michele Pirra, to byla zároveň možnost vyzkoušet si tento okruh, neboť jednu ze tří wild card dostal právě pro tuto Grand Prix - dále pojede ještě v Misanu a v Mugellu: "Největším problémem bylo počasí. Ovšem takové riziko nás v lednu čeká v Jerezu vždy. Naštěstí jsme v pondělí odpoledne mohli odjet na trati několik okruhů a nasbírat tak důležitá data".

Poprvé se v Jerezu představil v nové funkci generálního manažera Ducati Corse Bernhard Gobmeier: "S počasím jsme neměli vůbec štěstí. Dva dny jsme nedělali skoro nic, neboť celou dobu pršelo. V pondělí jsme pak zkoušeli vměstnat tři testovací dny do přibližně 5 hodin. Tím jsme některé plánované testovací kroky museli úplně vynechat. Přesto se nám podařilo dosáhnout některé pozitivní výsledky v nastavení podvozku a eletrotechniky, které budeme moci využít při příštím testu v Jerezu těsně před zahájením sezony", byl s koncentrací celého týmu během testování Gobmeier velmi spokojen.

Další test Ducati se bude odehrávat už na oficiálních třídenních testech v Sepangu od 5. do 7. února, kterých se zúčastní jak tovární piloti Andrea Dovizioso a Nicky Hayden, tak semi-tovární tým této značky, Pramac Racing s Andreou Iannonem a Benem Spiesem.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist