Ducati reorganizuje závodní oddělení

Ducati chystá důkladnou reorganizaci svého závodního oddělení. Dle prezidenta firmy Gabriele del Torchia půjde o společnou práci s Audi.

Ducati reorganizuje závodní oddělení
Ačkoliv ještě nebyly zvěřejněny žádné konkrétní detaily, tak prezident Ducati Gabriele del Torchio jasně řekl, že závodní oddělení MotoGP bude s pomocí Audi nově přeorganizováno. Cíl je jasný, v sezóně 2013 chce italská továrna opět vyhrát závody Grand Prix. Poslední dvě sezony 2011 a 2012 byly pro Ducati totálně neúspěšné, po příchodu Valentina Rossiho a po odchodu Caseyho Stonera získala Ducati pouhá tři hubená umístění na stupních vítězů (dvakrát Rossi a jednou Hayden). Del Torchio přitom počítá s tím, že přítomnost Audi se projeví v relativně krátkém čase hodně pozitivně:

         

"Využijeme jejich technologii především v elektrotechnice. Počítáme s tím, že se přiblížíme opět absolutní špičce. Práce a inteligence nás musí vést dopředu. Vím, že pokud se podíváme na naše současné výsledky, je to jako klít v kostele. Ale noc je také před východem slunce ještě o něco tmavější. Jsem si jistý, že náš východ slunce se brzy dostaví"
, říká prezident Ducati Del Torchio pro deník Gazzetta dello Sport.

            

Jestli bude součástí reorganizace i nějaké personální zemětřesení, nechtěl Del Torchio vůbec komentovat. V paddocku MotoGP je sice veřejným tajemstvím, že šéftechnik Filippo Preziosi a jezdec Valentino Rossi se od testu v Mugellu - 16. července - neshodli na dalším vývoji motocyklu a že spolu přestali komunikovat. Ovšem to, že Rossi jde pryč, nastolilo v boxu továrního týmu Ducati Corse opět více klidu. Přestavba managementu závodního oddělení se ale dá očekávat, neboť právě Audi je nespokojená s dosavadními špatnými výsledky - Ducati je už 31 závodů Grand Prix bez vítězství (naposledy vyhrál Stoner na Phillip Islandu 2010) a to se jí v její historii závodění od roku 2003 v královské kubatuře MotoGP doposud nikdy nestalo!
Ovšem po odchodu Rossiho k Yamaze se zdá být setrvání Preziosiho víc než pravděpodobné, neboť Filippo Preziosi prostě k Ducati patří.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 4.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist