Ducati MotoGP: Raději další vývoj GP13 než test v Austinu

General Manager Ducati Corse Bernhard Gobmeier vysvětluje, proč je pro Ducati výhodnější, netestovat tento týden - jako Honda či Yamaha - v texaském Austinu.

Ducati MotoGP: Raději další vývoj GP13 než test v Austinu
Ducati se z finančních a technických důvodů nezúčastní testování na novém okruhu «Circuit of the Americas» v Texasu. Třídenní test byl původně plánován od HRC pouze pro tovární piloty Hondy Daniho Pedrosu a Marca Márqueze. Pak se připojil i tovární tým Yamahy s Jorge Lorenzem a s Valentinem Rossim a tým LCR-Honda s pilotem Stefanem Bradlem. 
Ducati do Austinu necestuje, ačkoliv se tam 21. dubna pojede premiérový závod Grand Prix. Piloti s motocykly Ducati tak  budou nové díly na biky Desmosedici testovat teprve při oficiálních testech IRTA v Jerezu, které se konají od 23. do 25. března.

Nový General Manager Ducati Corse, Bernhard Gobmeier, vysvětluje neúčast továrního týmu Ducati v Austinu následovně: "Uvažovali jsme o tom, ale nové díly, které sice máme, použijeme až v Jerezu. Tento test jsme už dlouhodobě naplánovali a nové díly budou k tomuto termínu také připraveny. Dva testy, skoro ve stejném časovém termínu, by tak byly nepříliš smysluplné".
Gobmeier chce z Ducati, po dvou katastrofálních sezonách s Valentinem Rossim, znovu udělat konkurenceschopný motocykl, tak jak za doby závodění Caseyho Stonera na tomto biku. K tomu jsou samozřejmě důležité dodatečné testovací kilometry ke zlepšení a vývoji motocyklu Desmosedici. Pro Gobmeiera ovšem převážily možné výhody nad dodatečnými velkými náklady, kterého by se dle něho pohybovaly okolo 170 000 Euro: "U jezdců může činit znalost a neznalost okruhu rozdíl dvě desetiny sekundy, ovšem naše ztráta na Lorenza je větší než dvě desetiny. Kdyby byla opravdu jen tak malá, tak bychom se testů určitě zúčastnili. Test by změnil náš testovací plán a rozhodně není smysluplné, kvůli takovému malému časovému rozdílu investovat tak velkou peněžní částku".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist