Ducati krotí očekávání, Texas ale může přinést vítězství

Po úspěšné premiéře nové Desmosedici GP15 v Kataru a stejně úspěšném výkonu obou továrních jezdců Ducati je nyní na programu druhé kolo sezony v Texasu, kde jak Andrea Dovizioso, tak Andrea Iannone mají v plánu podobný výsledek zopakovat. Na rozdíl od předchozích Grand Prix má tovární specifikace Ducati pro závod v Austinu sníženo maximální množství paliva z 24 litrů na 22 litrů, protože jezdci italského výrobce již dosáhli tří umístění na stupních vítězů v závodu na suchém povrchu. Tato změna se týká jak tovární Ducati tak satelitu Pramac Racing.

Ducati krotí očekávání, Texas ale může přinést vítězství
Bitva s Valentinem Rossim o vítězství v úvodním podniku sezony byla splněným snem mnoha fanoušků Ducati, která v posledních letech výsledkově strádala a toto oživení potřebovala jako sůl. Andrea Dovizioso už loni dokázal, že je schopen s GP14 zajet dobrý závod, když v Austinu získal první pódium s Ducati, ale v sedle GP15 je viditelně mnohem silnější a právě v Texasu lze na dlouhých rovinkách předpokládat jeho útok na vítězství v závodu.
„S výsledkem z Kataru jsem velmi spokojený, protože jsem s úplně novou motorkou dokázal bojovat o vítězství od začátku až do konce závodu,“ řekl Andrea Dovizioso. „V roce 2014 jsem byl v Austinu úspěšný, protože jsem tam získal své první umístění na stupních vítězů s Ducati, což byl trošku zvláštní závod, ale dráha v Texasu mi vyhovuje díky svému charakteru a už se nemůžu dočkat až budu znovu závodit. Jsem velmi nabuzený a zvědavý, jak si GP15 povede na dalších okruzích!“

Po úvodním podniku v Kataru je Andrea Iannone průběžně třetí, těsně za týmovým kolegou Doviziosem, takže lepší vstup do sezony si ani přát nemohl. Teď bude důležité, zda podobný výsledek zopakuje v Texasu, kde by rád navázal na loňský výkon. Závod tehdy dokončil sedmý, ale ještě v polovině klání MotoGP jel třetí.
Před cestou do Texasu Andrea Iannone řekl: „Po mém vůbec prvním umístění na stupních vítězů MotoGP v Kataru jedeme do Austinu, kde jsem loni málem dosáhl na pódiové umístění, takže jsem velmi rád, že jsem zpátky a tentokrát v pozici továrního jezdce Ducati. Okruh v Texasu je velmi hezký a myslím si, že tam s Desmosedici GP15 můžeme znovu dosáhnout dobrých výsledků.“
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist