Ducati je pro Jerez v kompletní sestavě

Tovární stáj italského výrobce Ducati má pro první evropskou Grand Prix kompletní jezdeckou sestavu Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow plus jezdce na divokou kartu Michele Pirra, který zraněného Brita Crutchlowa minulý týden zastoupil v Argentině.

Ducati je pro Jerez v kompletní sestavě
Po pádu v závodu texaské Grand Prix v Austinu absolvoval Cal Crutchlow operaci zlomeniny malíčku v San Diegu, kde mu také odebrali vodu z lokte, následek starého zranění. Britský závodník musel vynechat premiéru v Argentině a doma na ostrově Man se věnoval intenzivní léčbě, kterou podpořil kyslíkovou terapií v hyperbarické komoře.
„Ruka je každým dnem lepší, ale pořád trošku bolí a jezdit s tím o víkendu nebude rozhodně snadné,“ uvedl před závodním víkendem v Jerezu Cal Crutchlow. „Zkusím to a uvidím, jak to bude v pátek vypadat a pokusím se podle toho odvést maximum. Jerez je rozhodně jeden z nejtěžších okruhů pro návrat po mé nehodě. Je to skvělá dráha s početným publikem a jsem nadšený, že se tam připojím k týmu a vrátím se zpátky do sedla motorky.“
Ital Andrea Dovizioso v Argentině nezopakoval výkon z Texasu, kde byl třetí, také z důvodu špatné volby směsi přední pneumatiky. Deváté místo proto bere jako neúspěch a v Jerezu chce opět pořádně zabodovat. „Okruh v Jerezu určitě není jedním z mých nejoblíbenějších a to zejména potom, co se nám tam loni příliš nedařilo. Nicméně po závodu v Argentině se snažím vnímat věci pozitivně. Třebaže výsledek z Termas nebyl dle očekávání, stále jsme čtvrtí v průběžném hodnocení šampionátu a do konce sezony je stále ještě dlouhá cesta. Ano, Jerez pro nás představuje náročný okruh, ale jsem moc rád, že už teď hned můžu po zklamání z Argentiny závodit.“
Po hlavičkou testovacího týmu Ducati pojede závod v Jerezu Michele Pirro, jehož úkolem je pracovat na dalším vývoji Desmosedici GP14. Ital už minulý týden závodil v Argentině, což samozřejmě neměl v plánu, ale díky tomu je pro Jerez lépe připravený. „Argentina pro mě představovala první závod letošní sezony a velmi náročný, protože jsem tam ani jednou nedokázal získat ten správný cit s motorkou,“ uvedl Michele Pirro, který cílem argentinské Grand Prix projel sedmnáctý.

„Co se týče Jerezu tak musím říct, že nepatří mezi mé favority, ale přinejmenším ho znám velmi dobře, protože jsem tam už odjel dost závodů a také udělal hodně testování. Myslím si, že s motocyklem testovacího týmu Ducati se mi podaří zajet dobrý závod a výsledek z Argentiny, který byl zklamáním, hodit za hlavu,“ dodal Ital.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist