Ducati ano, Honda ne

První neoficiální testy litrových motocyklů pro rok 2012 se nezadržitelně blíží. Po Grand Prix Itálie v Mugellu jsou naplánovány ty oficiální, ovšem továrny chtějí už předtím své motocykly vyzkoušet bez veřejnosti. A jak to vypadá třeba u HRC a u Ducati?

Ducati ano, Honda ne
Továrna Ducati je připravena testovat svůj litrový motocykl GP12 na příští sezónu už od čtvrtka na okruhu v Jerezu. Práce v dílnách byly úspěšně zakončeny a generální ředitel Ducati Corse Filippo Preziosi už připravil první prototyp, který budou testovat jak týmový manažér Vittoriano Guareschi, tak testovací pilot Franco Battaini. 

Dle italského webu GPOne.com by se tohoto testu mohl zúčastnit i Valentino Rossi, neboť tento test nepodléhá striktním pravidlům zákazu testování motocyklů MotoGP mimo rámec oficálních testů Dorny a IRTA.  Na programu jsou celkem tři testovací dny, ovšem kromě nového modelu o objemu 1000 ccm se bude na dráze testovat i aktuální GP11 o objemu 800 ccm, ten ovšem v každém případě bez Rossiho. 


Úplně jiná situace je ale u Hondy. Ačkoliv je momentálně stav v Japonsku už celkem stabilizovaný, tak první testy nové litrové Hondy musely být posunuty a nepředpokládá se ani, že by se HRC zúčastnila oficiálních testů po Grand Prix Itálie v Mugellu. "Chtěli jsme testovat v Japonsku, ale neměli jsme pohonné hmoty do továrních kamionů", vysvětluje viceprezident HRC, Shuhei Nakamoto.

Dráha v Motegi je dle Nakamota trochu poškozená, takže se nyní uvažuje i o okruhu v Suzuce. "Plánovali jsme také testování v Sepangu, ale první test je vždy nejlepší provádět nedaleko domovské továrny. Takže momentálně čekáme, jak se situace vyvine. Jedno je jisté, testovacími piloty nového motocyklu Honda o objemu 1000 ccm budou Kousuke Akyoshi, Shinichi Itoh a Tohru Ukawa", dodává na vysvětlenou pan Nakamoto a ještě doplňuje: "Naštěstí se už ale vyřešil problém dodávky náhradních dílů pro týmy HRC v MotoGP, neboť subdodavatelé už normálně pracují a jsou schopni nám tyto potřebné součástky dodávat."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist