Ducati a Suzuki bilancují po polovině

Vedoucí projektu MotoGP v továrně Ducati Alessandro Cicignani a týmový manažér Rizla Suzuki Paul Denning hodnotí první polovinu sezóny 2011 a vyjadřují se také, co očekávájí od druhé poloviny této sezóny.

Ducati a Suzuki bilancují po polovině
Deset závodů sezóny 2011 je za námi a před MotoGP je letní přestávka. Jak viděl dosavadní průběh sezóny vedoucí projektu MotoGP u Ducati, Alessandro Cicignani"Byl to pro nás hodně obtížný start, neboť jsme očekávali daleko více, ovšem měli jsme na začátku některé problémy díky Valentinově zranění ramena a také Nicky nemohl najít ten správný pocit na motocyklu".
"Pak následovaly některé dobré výsledky pro Ducati, Nicky Hayden stál na podiovém umístění v Jerezu,  Valentino Rossi v Le Mans. Ale přesto nám v první polovině sezóny něco chybělo. Ovšem nyní si myslím, že jsme opět nazpět", vypočítává Cicignani a pro druhou polovinu sezóny říká zcela jasné cíle: "Očekáváme zlepšování den po dnu, závod od závodu. My chceme bojovat o vítězství a nyní tvrdě pracujeme na tom, abychom takový výsledek dosáhli. Můžeme jen pracovat, to je jediná cesta, kterou známe".
Týmový manažér Suzuki Paul Denning okomentoval nejdříve prvních 10 závodů zcela jasně jedním slovem: "Těžké!"  Potom se rozhovořil o prvním startu Suzuki s jedním jezdcem: "V prvním závodě jsme vůbec nebyli na startu, neboť Alvaro si zlomil nohu. Jeho comeback v Estorilu byl sice dříve, než se očekávalo, ale než byl úplně v pořádku a našel plnou důvěru v motocykl, tak to ještě hodně dlouhou chvíli trvalo. Teprve při devátém závodě na Sachsenringu byl schopen jet tak, jako při zimních testech".

"Motocykl se podařilo celkem dobře vyvinout, Suzuki udělala velmi dobrou práci se šasím a také se podařilo zlepšit základní nastavení v zahřívání pneumatik. Motor je schopný závodit, my musíme zlepšit jen některé malé detaily",
říká dále Paul Denning.

"Ale jezdec je vždy velmi obrovskou součástí výkonu v MotoGP, a když je zraněn, nebo není psychicky připravený na ježdění, tak tím trpí celý tým. Nyní jsme šťastni, že je Bautista kompletně nazpátek a jezdí opět tvrdě a agresivně. Máme jen jednoho jezdce, a proto má Alvaro naši plnou důvěru. Je to profesionál a chce závodit v přední skupině se Simoncellim a Lorenzem, tak jak s nimi už závodil ve 250-kách", doplňuje manažer továrního týmu Suzuki.. 

Nyní ale modří doufají, že se podaří zlepšit ještě více jejich motocykl GSV-R: "Nejdůležitější je, aby měl jezdec v něho důvěru. My si myslíme, že je schopen závodit vepředu. Musíme ještě uskutečnit jeden krok, neboť stále ještě existuje rozdíl mezi Top-6 Hond a Yamah a námi, takže nám stále ještě zbývá něco dohnat. My jsme ale zde proto, abychom závodili a to co nejlépe. A pak uvidíme, co můžeme dosáhnout".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist