Druhý den testu v Aragonii

Ve čtvrtek skončil privátní test týmů královské kubatury na okruhu MotorLand Aragón. Během dne testoval Španěl Marc Márquez stávající model prototypu RC213V společně s novým modelem 2014. Francouz Randy De Puniet pokračoval ve zkouškách nové litrové Suzuki.

Druhý den testu v Aragonii
Většinu dne strávil Marc Márquez v sedle současného prototypu Hondy. Zajel celkem šedesát kol a testoval všechny nové díly, které do Aragonie přivezl japonský výrobce, včetně různých konfigurací nastavení, odpružení Öhlins a také vyzkoušel novou pneumatiku Bridgestone.

Nejrychlejší kolo dnes zajel za 1´48,496 sekundy, což byl jen o šest setin pomalejší čas než jaký zajel ve středu. To bylo v sedle stávající Hondy, protože s prototypem 2014 zajel jen třináct kol s nejlepším časem 1´49,141 sekundy.
Stejně jako Dani Pedrosa, také Marc Márquez zatím necítí potřebu závodit s novým prototypem už od víkendu v Assenu. Proto zaměřil pozornost především na současný prototyp. „V posledních dvou dnech jsem se toho hodně naučil,“ uvedl po skončení testu Marc Márquez. „Ze začátku jsme bojovali v dlouhých zatáčkách, ale společně s týmem jsme se postupně dokázali zlepšovat a dnes jsem už dokázal jezdit ve velmi dobrém tempu. Testoval jsem spoustu věcí a každý výjezd absolvoval na jiném nastavení! Teď už rozumím motorce mnohem víc než na začátku sezony a po několika kolech jsem nyní schopný přijít na to, zda máme dobré nastavení nebo ne.“
Testovací program v Aragonii dnes dokončil také Randy De Puniet, vývojový jezdec japonské Suzuki pro Evropu. Francouz v sedle nového prototypu zajel kolo časem 1´49,530 sekundy. De Puniet tak druhý den testování zrychlil o 1,3 sekundy. Litrový prototyp Suzuki, který má pracovní označení XRH-1, nyní míří na letiště a zpátky do Japonska, kde projde rukama techniků a podstoupí další testy, tentokrát s Nobuatsu Aokim. Do Evropy se vrátí až v září, protože to absolvuje další test MotoGP na okruhu v Misanu a pak privátní zkoušky na toskánském okruhu v Mugellu.

MotorLand Aragón, Španělsko – test MotoGP
20.června 2013

01 - Marc Márquez – Repsol Honda Team – Honda/2013 - 1´48.496
02 - Marc Márquez – Repsol Honda Team – Honda/2014 – 1´49.141
03 - Randy De Puniet – Test Team Suzuki – Suzuki - 1´49.530

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist