Druhý den privátních testů MotoGP v Barceloně

Privátní testy týmů MotoGP v Barceloně pokračovaly ve středu druhým dnem a tentokrát bylo na dráze mnohem rušněji než včera. Podmínky byly mnohem příznivější, takže jezdci měli šanci vyzkoušet nový asfalt, pneumatiky a uspořádání tratě

Spokojený bude z Barcelony odjíždět Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP) jehož maximum na kolo je na hodnotě 1'38,974 sekundy a to byl také nejrychlejší čas dne. Necelé tři desetiny ztratil druhý v pořadí Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) a třetí Jorge Lorenzo (Ducati Team).

Čtvrtý čas v pořadí 1'39,521 sekundy zajel Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), který to má od Francie hodně akční vzhledem k tomu, že tam šel závodit rovnou z nemocnice a teď ještě stíhá s týmem testovat. Posledním jezdcem, který překonal hranici minuty čtyřiceti sekund, je osmý Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR).

Těžkou nehodu dopoledne absolvovat Tito Rabat (Reale Avintia Racing), který skončil v místní nemocnici. Vyšetření neukázala na žádná těžká zranění, ale bude muset na podrobnější vyšetření s levým loktem, zda tam nedošlo k poškození vazů. Kvůli tomu Rabat stráví noc v nemocnici.