Druhého za dva

Zadřený píst zastavil snahu českého mladíčka Jakuba Kornfeila o lepší startovní pozici před zítřejší Grand Prix Francie v Le Mans.

Druhého za dva
Jeden by možná byl spokojený s dvacátou třetí příčkou na startovním roštu závodu MS, ale když víte, že máte na více a navíc to pak vidíte i při nahlédnutí do rozpitvaných dat a výsledků z jednotlivých sektorů, tak Vás zákonitě musí zamrzet, že cestu k lepší startovní pozici zkomplikovala technická závada, když do konce kvalifikace zbývalo jen několik minut. Zítřejší závod se však dle všech předpokladů pojede za nezměněných povětrnostních podmínek což, je pro Le Mans v polovině května dosti netypické a tak můžeme očekávat opravdu horkou bitvu o další příděl světových bodů za krásného slunečného počasí. A na ty si věří i přes startovní handicap „nováček“ v MS stopětadvacítek Jakub Kornfeil.


Jakub Kornfeil:
Oproti pátečnímu tréninku jsem se hodně zlepšil, ale je škoda, že se mi nepodařilo to v kvalifikaci potvrdit. Na to, že jsem však trať v Le Mans znal prakticky jen z jediného závodu Red Bull Rookies Cupu před dvěma lety, tak si myslím, že můj progres je dost viditelný a pochvalují si ho všichni v týmu. Myslel jsem si, že bych mohl svůj čas v kvalifikaci ještě tak o vteřinu vylepšit a na startu pak budu stát někde mezi prvními patnácti, ale bohužel se mi ze začátku moc nedařilo a poté co jsem zajel do boxu, když do konce zbývalo zhruba 12 minut a mechanici se snažili vylepšit nastavení motocyklu před závěrečnou desetiminutovkou, už se nám Aprilii nepodařilo při roztlačování nastartovat. Z počátku jsme se domnívali, že je na vině vadná svíčka, ale ani její výměna nepomohla. Po té co mechanici motor rozebrali, zjistili, že byl zadřený. Škoda. Závod je však zítra a já vím, že mám ještě ve dvou sektorech rezervy a můžu tam být rychlejší, což jsem si i vyzkoušel, když jsem jel za svým týmovým kolegou Japoncem Koyamou, který mi o moc neujel a on je nakonec šestý. Do warm upu už žádné změny dělat nebudeme, i když mechanici chtěli ještě něco s převodovkou, ale už to tak zůstane. Probojovat se ze zadních pozic vpřed nebude jednoduché, ale snad se podaří zítra dobře odstartovat a snad to bude ještě lepší než v Jerezu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist